Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 23 Jul 2014 by Administrator

Pamiętam, że przed kilkoma laty w moim domu pojawiła się ulotka zachęcająca do zamówienia Cudownego Medalika. Chciałam go mieć, wiedziałam bowiem, że jest czymś ważnym. Nie zastanawiając się wiele,  wysłałam zamówienie. Otrzymałam Medalik wraz książką Dar Maryi na trudne czasy opisującą jego historię, a także przybliżającą objawienia Matki Bożej św. Katarzynie Laboure. W taki sposób zaczęła się moja korespondencja z Instytutem Ks. Piotra Skargi, skąd otrzymywałam różne publikacje o treściach religijnych i etyczno-moralnych. Postanowiłam z czasem wesprzeć to dzieło i zostać Apostołem Fatimy.

Od momentu wstąpienia do Apostolatu moje życie uległo zmianie. Moja wiara się pogłębiła. Z pewnością przyczyniła się do tego Maryja, której opiekę w swoim życiu odczuwam w sposób szczególny. Moja wiara rozwinęła się również rozwinęła dzięki lekturze duchowej z Instytutu, z „Przymierzem z Maryją" na czele.

Bycie członkiem Apostolatu przekłada się na moje codzienne życie w ten sposób, że żyję w duchu Orędzia Fatimskiego oraz staram się odpowiadać na wezwanie Maryi do nawrócenia, pokuty i codziennego odmawiania Różańca św. 

Przynależność do Apostolatu Fatimy jest dla mnie czymś ważnym, bowiem odbieram go jako dzieło ewangelizacyjne, dzieło miłosierdzia! Apostolat jest dla mnie wspólnotą modlitwy. Trzy lata temu miałam szczęście pojechać wraz z innymi Apostołami do Matki Bożej w Fatimie. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki były codzienne wieczorne procesje z figurą Matki Bożej i modlitwa różańcowa odmawiana w kilku językach.  Wtedy czułam, że wszyscy stanowimy  wspólnotę. Podczas pielgrzymki poznałam innych Apostołów z różnych stron Polski, w różnym wieku. Do tej pory utrzymuję stały kontakt z dwiema osobami. 

Apostolat Fatimy nauczył mnie tego, że trzeba dzielić się z innymi ludźmi swoim doświadczeniem Boga, że trzeba docierać do wszystkich z Orędziem Fatimskiej Pani. Apostolat otworzył mi oczy na kondycję współczesnego świata, pokazał, jak bardzo potrzebny jest pokój na świecie i w naszych sercach. 

Wiara daje mi pokój i radość w sercu! Powierzam wszystko... smutki i radości Maryi! Chwała Panu!

No tags added.