|
2016-12-16 12:47
Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przypomina Orędzie Fatimskie podczas Mszy dla papieskich dyplomatów

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przypomina Orędzie Fatimskie podczas Mszy dla papieskich dyplomatów

Kardynał Pietro Parolin publicznie wyraził swoje osobiste zaangażowanie w wizytę Papieża Franciszka w Fatimie w 2017 roku.

2014-05-13 15:16

Franciszek Marto: nieustanne pragnienie pocieszania Pana Jezusa

Trójka pastuszków z Fatimy, którym dane było doświadczyć objawień Matki Bożej w ciągu sześciu miesięcy 1917 roku, dostąpiła również w czasie swego ziemskiego życia objawień prywatnych. Część z nich, na podstawie książki "Fatima - orędzie tragedii czy nadziei?" będziemy publikowali na tych stronach w ciągu najbliższych numerów "Przymierza z Maryją". Zacznijmy od Franciszka, który w czasie objawień miał 9 lat. Posłuchajmy jego słów z uwagą.

2014-05-13 15:11

Hiacynta - cudowny świadek

Hiacynta Marto, jedno z trojga dzieci, które doznały objawień w Fatimie, została beatyfikowana wraz ze swym bratem, Franciszkiem Marto, dnia 13 maja 2000 r. W artykule tym znajdziemy nieco zaskakujących faktów i cnót z życia Hiacynty.

2014-05-13 15:03

Orędzie Fatimskie ciągle aktualne

W 1917 roku w portugalskiej Fatimie miały miejsce najważniejsze i najbardziej zachwycające wydarzenia XX wieku – jak pięknie ujął to prof. Plinio Correa de Oliveira. Trójce dzieci - Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie - objawiła się Matka Boża, by w obliczu moralnego kryzysu, za ich pośrednictwem wezwać cały świat do pokuty, nawrócenia i zadośćuczynienia Bogu za wszystkie grzechy prywatne i publiczne.

2014-05-13 15:01

Misja siostry Łucji

Podczas drugiego objawienia, gdy Łucja poprosiła o zabranie jej do nieba wraz z kuzynami, Maryja, jak już wiemy, odpowiedziała jej: — Tak, Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo. Ty jednak zostaniesz tu przez jakiś czas. Jezus chce posłużyć się tobą, aby ludzie Mnie lepiej poznali i pokochali. Chce On ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Słowa te wskazują, iż Łucja miała pozostać na tej ziemi nie tylko jako powierniczka objawionych przez Maryję Pannę tajemnic, lecz miała także wypełnić szczególną misję. Ten jakiś czas zapowiedziany przez Najświętszą Maryję Pannę trwał aż do dnia 13 lutego 2005 roku, który to dzień jest datą śmierci siostry Łucji w Karmelu w Coimbrze.


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Andrzej Pęzioł , GOLENIÓW
2015-12-13 11:23:01

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Dodane przez: Artur Hwaszcz, TRZEBIEŃ
2015-11-30 07:26:24

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy bracia i siostry chcialem sie podzielic moja historia. Na początku mosze powiedziec , że bylem niezbyt wieżaca osoba na pierwszym miejscu stawiałem dobrą zabawe i nic mie nie obchodzilo!!. PeweGo dn...