Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej przypomina Orędzie Fatimskie podczas Mszy dla papieskich dyplomatów


Watykański Sekretarz Stanu potwierdził w czwartek pragnienie uczestnictwa papieża Franciszka w obchodach stulecia Objawień w Fatimie, odbywających się w przyszłym roku, podkreślając znaczenie i aktualność treści przekazanych pastuszkom przez Matkę Bożą, szczególnie w kontekście dzisiejszego świata i sytuacji Kościoła.

Kardynał wygłosił kazanie podczas uroczystej Mszy z okazji święta Matki Bożej Bolesnej, odprawianej w Kaplicy w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie przed przedstawicielami dyplomatycznymi Papieża na pięciu kontynentach, którzy przyjechali do Rzymu na obchody jubileuszu. Zostało ono także opublikowane w wersji papierowej w piątkowym wydaniu „L'Osservatore Romano”. Pietro Parolin przypomniał w nim znaczenie krzyża jako punktu wyjścia dla każdego chrześcijanina i podkreślił „ból, który przeżywa świat obecnie". Współczesny świat, zdaniem Kardynała, „zamienia się w wielką górę krzyży”. Wychwalał przy tym znaczenie Orędzia przekazanego w Fatimie przez Matkę Bożą, bowiem ono pozwala pokonać wszelkie trudności.

Istnieje „szczególna więź między Papieżem a Matką Bożą z powodu kultu bólu Maryi, który został rozpowszechniony pośród chrześcijan, a wprowadzony przez Papieża Piusa VII”.

 

"Nawet w objawieniach Maryi Dziewicy w Fatimie, których setna rocznica będzie obchodzona w 2017 roku - w której, mamy nadzieję, weźmie udział Papież Franciszek – zawiera się bliska więź Maryi, Papieża i cierpienia."

Zwracając się do obecnych, Kardynał powiedział: „z pewnością przypominamy sobie obraz biskupa ubranego na biało, który wspina się na górę, modląc się za wszystkich, którzy cierpią i później sam cierpi”.

Ten obraz, mówił Parolin, "podkreśla i podsumowuje obecność męczeństwa, które charakteryzuje Kościół na przestrzeni wieków - wczoraj, dziś, jutro, począwszy od pierwszego chrześcijańskiego męczeństwa biskupa Rzymu."

Modlitwa, ofiara wynagradzająca za grzechy i nawrócenie są głównymi elementami Orędzia Fatimskiego. Szef watykańskiej dyplomacji przypomniał jak wiele łączy je z wyzwaniami, którym musi stawić czoło świat chrześcijański.

Watykański Sekretarz Stanu jest prezesem Międzynarodowej Pielgrzymki do Sanktuarium w Fatimie, która odbywa się w bieżącym roku, 12 i 13 października. Będzie to pierwsza wizyta Sekretarza w Cova da Iria.

 

 

Źródło: http://www.fatima.pt/

 

 


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Andrzej Pęzioł , GOLENIÓW
2015-12-13 11:23:01

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Dodane przez: Artur Hwaszcz, TRZEBIEŃ
2015-11-30 07:26:24

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy bracia i siostry chcialem sie podzielic moja historia. Na początku mosze powiedziec , że bylem niezbyt wieżaca osoba na pierwszym miejscu stawiałem dobrą zabawe i nic mie nie obchodzilo!!. PeweGo dn...