Posted on Dec 3, 2017 by Paweł Momro

Adwentowy numer „Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników
Adwentowy numer „Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników

Święta Godne czy wygodne? Oto pytanie, które w kontekście przygotowania na tegoroczne świętowanie narodzin naszego Zbawiciela stawiają redaktorzy dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. To już 97. numer popularnego wśród polskich katolików pisma, który zawiera nie tylko tematykę adwentową i świąteczną, ale również porusza wiele innych istotnych spraw. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.

 

W najnowszym „Przymierzu z Maryją” uwagę poświęcono społeczno-kulturowemu otoczeniu Świąt Bożego Narodzenia oraz okresu bezpośrednio je poprzedzającego. Redakcja pisma zaprosiła do rozmowy prezesów Instytutu Ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę o ocenę całości tych zjawisk, które coraz częściej nie mają nic wspólnego z istotą Świąt, a jedynie zakłócają ich pobożne przeżycie.

 

Interesujące są również dwa pozostałe artykuły w dziale poświęconym Tematowi Numeru. Mateusz Ciupka w artykule „Boże Narodzenie w okopach” przypomniał trudne realia grudniowych dni w tych latach XX wieku, w których Święta Narodzenia Pańskiego przeżywano z karabinem w ręku, na pierwszej linii frontu. Z kolei Agnieszka Stelmach nakreśliła opowieść o irlandzkiej, bożonarodzeniowej pastorałce.

 

Polecamy także Państwa uwadze interesującą rozmowę z ks. dr. Przemysławem Drągiem, dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. Marcin Austyn rozmawia z nim o występujących u rodzin polskich emigrantów problemach, zarówno związanych z uzależnieniami, jak też i ze zdradami małżeńskimi, zagubieniem duchowym, kłopotami natury psychologicznej.

 

Czytając listopadowo-grudniowe „Przymierze z Maryją”, nie można pominąć także działów „Blask Kościoła” (wraz z artykułem o Wspólnocie Betlejemitów) oraz „Słowa Kapłana”, w którym ks. Adam Martyna dzieli się z Czytelnikami ciekawymi spostrzeżeniami, zebranymi przez lata praktyki odwiedzin duszpasterskich. To szczególnie przydatna lektura w kontekście zbliżającej się świąteczno-noworocznej wizyty „po kolędzie”.

 

Przypominamy, iż dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją” można w banalnie prosty sposób zamówić za pomocą naszej strony internetowej – wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do strony z formularzem. Zamawiając to pismo, dołączą Państwo do ponad 320-tysięcznej rodziny korespondentów Instytutu Ks. Piotra Skargi.

 

Fatima.pl


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →