Posted on Dec 18, 2017 by Administrator

Pokonał ocean z figurką Matki Bożej Fatimskiej
Pokonał ocean z figurką Matki Bożej Fatimskiej

Żeglarz Ricardo Diniz zakończył samotny rejs, którego celem było uczczenie 100. rocznicy objawień w Fatimie oraz 300-lecia brazylijskiego sanktuarium w Aparecidzie. Portugalczyk przekazał figurkę Matki Boskiej Fatimskiej podarowaną przez władze portugalskiego sanktuarium dla brazylijskiego Kościoła.

Jak powiedział Ricardo Diniz, samotna podróż po Atlantyku była dla niego trudnym przedsięwzięciem, a żeglarz przeżywał podczas rejsu trudne momenty. – Były chwile, że nie miałem już chęci do kontynuowania tej niełatwej podróży. Do końca też nie miałem pewności, czy dobrze odczytałem przyrządy nawigacyjne i dotrę do właściwego celu podróży. Ostatecznie udało się i jestem bardzo szczęśliwy – wyznał Diniz po dotarciu do brazylijskiego portu Belem.

Samotna wyprawa Diniza rozpoczęła się 29 października w porcie Peniche, na środkowym wybrzeżu Portugalii. Przez ponad rok trwały do niej przygotowania, a także zbiórka pieniędzy, która była prowadzona głównie wśród portugalskich katolików. Pierwotnie podróż miała się zakończyć pod koniec listopada, ale Diniz pozostał przez kilka dni na Wyspach Zielonego Przylądka, gdzie odwiedził wraz z figurką jedną z lokalnych diecezji.

W środę Diniz przekaże wizerunek Matki Boskiej Fatimskiej do kościoła Stella Maris w brazylijskim mieście Salvador de Bahia.

 

 

Źródło: PCh24.pl


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →