Posted on Feb 24, 2017 by Administrator

Premiera internetowej witryny ze świadectwami dotyczącymi objawień Matki Bożej Fatimskiej
Premiera internetowej witryny ze świadectwami dotyczącymi objawień Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium w Fatimie uruchamia mural online – nowy dział na swojej stronie internetowej. Pielgrzymi z całego świata będą mogli składać tam świadectwa dotyczące tego miejsca kultu maryjnego.

 

Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzecznik prasowa sanktuarium, oficjalna inauguracja multimedialnego projektu nastąpi w czwartek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Ten mural, zatytułowany „Fatima i ja”, jest niczym wirtualna mozaika, w której kliknięcie w wizerunek danej osoby umożliwia wysłuchanie jej świadectwa o miejscu objawień – poinformowała przedstawicielka portugalskiego sanktuarium.

W pierwszej fazie projektu, wspieranego przez Politechnikę w Leirii, na stronie internetowej sanktuarium pojawią się świadectwa 24 osób. Liczba wypowiadających się ma być sukcesywnie powiększana.

Pod koniec listopada w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej zainaugurowany został jubileuszowy rok stulecia objawień. Symbolicznym punktem ceremonii było przejście pod prowizorycznym portykiem, powstałym z okazji stulecia objawień z 1917 r.

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się 12 i 13 maja przyszłego roku. Wśród imprez towarzyszących obchodom jubileuszowego znajdą się m.in. kongresy, kolokwia, wystawy, a także koncerty muzyczne. Szacuje się, że w całym 2017 r. zorganizowanych zostanie w Fatimie łącznie ponad 150 różnego rodzaju wydarzeń mających związek ze stuleciem objawień maryjnych.

 

Źródło: KAI

 

 


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →