Posted on Apr 5, 2017 by Administrator

Najnowszy 93. numer „Przymierza z Maryją” już dostępny! Pokuta, o to temat przewodni najnowszego wydania.
Najnowszy 93. numer „Przymierza z Maryją” już dostępny! Pokuta, o to temat przewodni najnowszego wydania.

Właśnie ukazało się najnowsze wydanie dwumiesięcznika „Przymierza z Maryją”. Ze względu na nadchodzące święta oraz odbywający się już Wielki Post, marcowo – kwietniowe wydanie magazynu poświęcone zostało nieodzownemu elementowi towarzyszącemu najbliższym tygodniom – Pokucie.

Wielki Post to doskonały czas na zastanowienie się właśnie nad wzajemnym przenikaniem się pokuty i radości. Dla wielu to dwa wykluczające się „światy”. Ale nie dla katolików. Wiemy bowiem, że w Kościele, tym cudownym Mistycznym Ciele Chrystusa, panuje doskonała harmonia i równowaga radości i smutku, ubóstwa i bogactwa, wiary dziecięcej i dojrzałej, śmierci i Zmartwychwstania.

My rozumiemy, że drogą do radości i szczęścia jest Krzyż. By nasza radość była pełna, potrzebna jest pokuta. O jej skuteczności choćby w nawracaniu grzeszników mówiła w Fatimie Matka Boża. Podczas wizji Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej Anioł grzmiał: Pokuta! Pokuta! Pokuta! Bez niej nie ma bowiem prawdziwej przemiany człowieka.

Przeżywajmy owocnie czas postu i pokuty. Niech obumrze w nas stary człowiek, a wtedy Zmartwychwstały Chrystus, obdarzy swych wiernych radością i wszelkimi łaskami, potrzebnymi do Zbawienia.

Ponadto w numerze przypomnimy sylwetkę niezwykłego duchownego bł. Grzegorza Chomyszyna, który zasłynął swoją bezkompromisowością.

Dodatkowo w artykule „Kiedy świat wirtualny przegrywa z realnym..” wraz z psycholog Bogną Białecką poruszymy bardzo ważny współcześnie problem uzależnienia od elektronicznych gadżetów.

 

To tylko kilka z wielu interesujących artykułów, które znajdują się w najnowszym numerze pisma.
 

Gorąco zachęcamy do lektury!


Aby zostać korespondentem i otrzymywać „Przymierze z Maryją” do swojego domu wystarczy wejść na stronę - zostań czytelnikiem 


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →