Posted on May 13, 2017 by Administrator

Liczna obecność Polaków na uroczystościach kanonizacyjnych w Fatimie
Liczna obecność Polaków na uroczystościach kanonizacyjnych w Fatimie

Na sobotnią kanonizację przybyło do Fatimy ponad pół miliona pielgrzymów. Organizatorzy szacują, że po Portugalczykach Polacy są drugą najliczniejszą nacją spośród uczestników obchodów stulecia objawień Matki Bożej.

 

Jak podkreśla ksiądz Andrzeja Majewski SJ, dyrektor programowy Radia Watykańskiego, tak liczna obecność Polaków jest zrozumiała. Świadczy ona nie tylko o naszym stosunku do Matki Bożej, ale i o związku Polski z fatimskimi objawieniami.

 

– Nie możemy zapominać, że w objawieniach fatimskich odniesienia do Rosji w jakiś, też bardzo bliski sposób nas dotykają, bo przecież historia Polski w wielu momentach sprzęgła się z historią naszych wschodnich sąsiadów. Maryjność płynąca stąd, z Fatimy, jest bardzo wyrazista, bardzo dotykająca, prosta. Tutaj ludzie przyjeżdżają, bo wierzą, że w tym miejscu objawiła się Matka Boża – powiedział duchowny.

 

Źródło: RV/KAI

RoM

 


 


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →