|||||||||||||
2014-11-26 13:55
Pokorna Maryja zawsze odnosić będzie zwycięstwa

Pokorna Maryja zawsze odnosić będzie zwycięstwa

Bóg położył nie tylko jedną nieprzyjaźń, ale wiele, nie tylko pomiędzy Maryją i szatanem, ale pomiędzy potomstwem Najświętszej Dziewicy a potomstwem szatana. To znaczy, iż Bóg położył nieprzyjaźń i wewnętrzną odrazę między prawdziwymi dziećmi i sługami Najświętszej Panny a dziećmi i niewolnikami szatana. Nie miłują się oni wzajemnie i nie ma między nimi żadnej łączności wewnętrznej. 

2014-11-14 13:29
Maryja, łaski pełna. O historii kultu Matki Bożej

Maryja, łaski pełna. O historii kultu Matki Bożej

Pismo Święte, oprócz tego, że przedstawia Maryję jako wzór życia duchowego, zawiera także wskazówkę praktyczną, którą każdy chrześcijanin powinien przyjąć: mianowicie chodzi o cześć, jaka jest Jej należna, zgodnie z Jej własnymi proroczymi słowami: Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia – mówi dla portalu PCh24.pl o. dr Szczepan T. Praśkiewicz OCD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, przeor klasztoru w Lublinie.

2014-11-07 17:01
Rekordowy nakład kalendarza ”365 dni z Maryją”

Rekordowy nakład kalendarza ”365 dni z Maryją”

Najpopularniejszy polski kalendarz ścienny powraca! Nakładem Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi ukazało się nowe wydanie wyjątkowego znaku obecności Fatimskiej Pani w polskich domach. Zeszłorocznej jesieni kalendarz trafił do ponad 930 tysięcy polskich rodzin, w tym roku ich liczba przekroczy 1 160 000!

2014-10-29 12:04
Rożaniec - skuteczna modlitwa

Rożaniec - skuteczna modlitwa

Pośród różnych i bardzo pożytecznych nabożeństw do Matki Bożej zajmuje wedle ogólnego przeświadczenia wiernych pierwsze i naczelne miejsce Różaniec. Ten sposób modlitwy, nazwany przez niektórych „Psałterzem Najśw. Maryi Panny”, albo „Skrótem Ewangelii i streszczeniem życia chrześcijańskiego”, tymi słowy jedynie określa i gorąco zaleca Poprzednik Nasz, śp. Leon XIII: „Wspaniały wieniec z Pozdrowienia Anielskiego uwity, Modlitwą Pańską przeplatany, z obowiązkiem rozmyślania złączony, najpiękniejszy sposób modlitwy... i do zdobycia żywota wiecznego szczególnie skuteczny”. 

2014-10-27 10:27
Ks. Piotr Skarga sługą Bożym – rusza proces beatyfikacyjny

Ks. Piotr Skarga sługą Bożym – rusza proces beatyfikacyjny

Za zgodą watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i metropolity krakowskiego rozpocznie się proces beatyfikacyjny wybitnego kaznodziei i jezuity ks. Piotra Skargi SJ – poinformował prowincjał krakowskich jezuitów o. Jakub Kołacz SJ. Pierwsza, uroczysta sesja odbędzie się 8 grudnia w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

2014-10-23 16:06
Sumienie jest głosem Pana Boga

Sumienie jest głosem Pana Boga

Pewnie zauważyliśmy, że w ostatnim czasie dużo mówi się o sumieniu. Bardzo dużo czasu poświęcono w różnych środkach masowego przekazu krytyce lekarzy, którzy ośmielili się podpisać tzw. klauzulę sumienia. Może warto przypomnieć najważniejsze wiadomości o roli sumienia w życiu człowieka i co Kościół na ten temat podaje do wierzenia.

2014-10-20 16:56
Wspomnienie św. Faustyny a świadectwa miłosierdzia

Wspomnienie św. Faustyny a świadectwa miłosierdzia

W niedzielę 5. października obchodziliśmy wspomnienie św. Faustyny, siostry zakonnej, mistyczki, do której zwrócił się Jezus Chrystus z wielką misją przypomnienia i propagowania Bożego miłosierdzia. Przy okazji tej ważnej rocznicy warto się zastanowić, jak bardzo Polacy żyją w zgodzie z hasłem: „Jezu, ufam Tobie”.

2014-10-16 16:07
Różaniec - najcenniejsza z modlitw

Różaniec - najcenniejsza z modlitw

Nie ma drugiego tak autentycznie katolickiego i popularnego nabożeństwa maryjnego jak Różaniec Najświętszej Maryi Panny. I nie istnieje drugie nabożeństwo, jak to wyjawiła Maryja wielu swym sługom, które byłoby równie miłe Jej Niepokalanemu Sercu. 

2014-10-13 11:50
Niepokalane Serce Maryi Zwycięży!

Niepokalane Serce Maryi Zwycięży!

Fatimskie orędzie nie ogranicza się do ukazywania zagrożenia. Mówi także, w jaki sposób go uniknąć: nie umierając, ani tym bardziej nie zostając komunistą, lecz wypełniając wolę Boga i rozważając przesłanie Jego Matki. Nie zapominajmy także, iż jednym z warunków jest poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi na warunkach, o jakie Ona sama prosiła.

2014-10-07 13:58
Dzięki Różańcowi wybłagano zwycięstwo pod Lepanto

Dzięki Różańcowi wybłagano zwycięstwo pod Lepanto

W drugiej połowie XVI wieku muzułmańskie imperium tureckie, powodowane nienawiścią do wiary katolickiej i nieokiełznaną chęcią nowych podbojów terytorialnych, niebezpiecznie zagrażało europejskiemu chrześcijaństwu. Usiłowania te napotkały silny i skuteczny opór ze strony nieustraszonego męża zasiadającego wówczas na tronie papieskim – świętego Piusa V.


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Bogumiła z Łodzi

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Serdecznie dziękuję za wszystkie otrzymane przesyłki, a szczególnie za ostatnią publikację Apostolatu Fatimy z filmem. Muszę przyznać, że ze wzruszenia popłynęły mi łzy. Od dawna już chciałam do ...

Dodane przez: Sławomir Piotr Richter, ŻUKOWO
2014-10-29 19:41:00

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Chciałbym pozdrowić wszystkich członków Apostolatu Fatimy oraz Prezesa Instytutu Ks. Piotra Skargi, Pana Sławomira Olejniczaka. Chciałbym bardzo podziękować za wszystkie upominki, a zwłaszcza za przep...