|||||||||
2014-07-16 10:13
Szkaplerz przyjęciem Maryi do własnego życia

Szkaplerz przyjęciem Maryi do własnego życia

Szkaplerz jest znakiem oddania Chrystusowi przez ręce Maryi. Jeśli chodzi o Karmel, nabożeństwo szkaplerzne polega na koncentracji na Chrystusie przez Maryję. Mamy naśladować Jej postawę wobec Boga i ludzi. Przede wszystkim mamy słuchać i rozważać Słowo Boże.

2014-07-13 10:13
Franciszek i Hiacynta - błogosławione dzieci

Franciszek i Hiacynta - błogosławione dzieci

Dnia 13 maja 2000 roku w trakcie pamiętnej ceremonii, Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował w Fatimie dwoje pastuszków, Franciszka i Hiacyntę. Stali się oni tym samym najmłodszymi beatyfikowanymi niemęczennikami w historii Kościoła. Beatyfikacja ta oznacza w pewien sposób przypieczętowanie przez Kościół autentyczności objawień Najświętszej Dziewicy w Fatimie. – Niech orędzie ich życia pozostanie na zawsze żywe, aby oświetlać drogę ludzkości! – mówił wtedy papież.

2014-06-16 10:51
Fatima i Boże Miłosierdzie

Fatima i Boże Miłosierdzie

W wieku XX ludzkość doświadczyła ogromu nieszczęść – rewolucji bolszewickiej, narodowego socjalizmu, dwóch wojen światowych, wielu konfliktów regionalnych, rewolucji obyczajowej z maja 1968… Był to czas obozów koncentracyjnych, ekspansji komunizmu, ale też rozwoju technologicznego i – szczególnie na Zachodzie – wzrostu dobrobytu materialnego. Równocześnie ludzie zaczęli odwracać się od Boga. Ten jednak nie zostawił swojego stworzenia bez pomocy.

2014-06-13 17:38
Czy Rosja się nawróciła?

Czy Rosja się nawróciła?

W obliczu ostatnich działań Rosji na Ukrainie, przejęcia przez Rosję ważnej części ukraińskiego terytorium oraz antyzachodniej retoryki rosyjskich myślicieli i polityków, zadajemy sobie pytanie: czy Rosja się nawróciła? Warto postawić takie pytanie, pamiętając o bodaj najważniejszym wydarzeniu XX wieku – o objawieniu Najświętszej Maryi Panny w Fatimie w 1917 roku.

2014-06-13 10:32
Zatroskana Matka płacze nad światem

Zatroskana Matka płacze nad światem

Kiedyż nadejdą owe czasy szczęśliwe, ów wiek Maryi – pytał w proroczym uniesieniu św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, który przewidział nie tylko potężny ucisk, jaki ma spaść na dzieci Maryi, ale też widział już Jej przyszłe zwycięstwo nad szatanem i jego wspólnikami, mające się dokonać na tym świecie.

2014-06-11 10:39
Matko Kościoła - módl się za nami!

Matko Kościoła - módl się za nami!

Jeśli Ona będzie naszą Gwiazdą Zaranną, Przewodniczką pewną w ciemnościach, to nie ulegniemy nigdy i zawsze będziemy się podnosić z naszych upadków, bo Matka będzie stała blisko i podawała nam swoją dłoń – mówi dla portalu PCh24.pl ks. Sebastian Heliosz, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach.  

2014-05-26 11:22
122 świece zapłonęły w Fatimie

122 świece zapłonęły w Fatimie

122 świece wotywne oraz 15671 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiozła 16 maja br. do Fatimy delegacja Instytutu Ks. Piotra Skargi. Była to 9. odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. Wtedy po raz pierwszy zapłonęły świecie nadesłane przez przyjaciół i dobrodziejów Instytutu.   W sobotę 17. maja przesłane do Fatimy świece zapalili uczestnicy 18. pielgrzymki Apostolatu Fatimy.

2014-05-22 11:21
Zrób zdjęcie. Wygraj. Leć do Fatimy!

Zrób zdjęcie. Wygraj. Leć do Fatimy!

Już po raz trzeci ogłaszamy otwarty konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie do kalendarza „365 dni z Maryją” na rok 2015. Robisz piękne zdjęcia, które mogłyby być tłem dla wizerunku Matki Bożej? Przyślij do nas swoje prace!

2014-05-13 13:36
Triumf Maryi

Triumf Maryi

Matka Boża odegra szczególną rolę w triumfie Kościoła nad procesem rewolucyjnym, który od kilku stuleci niszczy cywilizację chrześcijańską. Zaowocuje to klęską tejże Rewolucji i wszystkich jej błędnych założeń, które obecnie opanowały niemal cały świat - mówi w rozmowie z Polonia Christiana dr. Antonio Borelli Machado, badacz objawień fatimskich, autor bestsellerowej książki "Fatima – Orędzie tragedii czy nadziei?".

2014-04-23 15:39
Wystawa z Fatimy dostępna online!

Wystawa z Fatimy dostępna online!

Wystawa upamiętniająca objawienie w Fatimie z czerwca 1917 roku, a w sposób szczególny tematykę i orędzie związane z Niepokalanym Sercem Maryi była dostępna dla goszczących w Portugalii przez blisko rok czasu. Została zamknięta z końcem października 2013 roku, ale dla wszystkich, którzy nie mieli możliwości obejrzenia zgromadzonych na niej dzieł, organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę. Wystawę można oglądać na stronie internetowej, w formie trójwymiarowej podróży po muzeum.


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Damian Boral, Katowice
2014-05-31 16:20:38

Witajcie… Na Apostolat Fatimy trafiłem przypadkiem – choć te ponoć nie występują w życiu człowieka wierzącego – po rekolekcjach w Gidlach w październiku 2013 r. Tematem przewodnim były objawienia Maryi w Fatimie. Podczas tych rekolekc...

Dodane przez: Agi Dąbrowska, Mikołów
2014-05-18 14:14:47

Szczęść Boże! Kochani czciciele Mamusi Bożej. Zostałam Apostołem Fatimy i jestem z tego faktu ogromnie dumna. Zamówiłam kilka pozycji książkowych na temat objawień, jakie miały miejsce w Fatimie. Zgłębiając ich treść jeszcze bardzie...