|||||||||||||||
2015-11-12 08:29
Kalendarz

Kalendarz "366 dni z Maryją" jest już dostępny!

Nowa edycja najpopularniejszego polskiego kalendarza ściennego jest już dostępna! „366 dni z Maryją” – flagowa publikacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi – to nie tylko wykonany wedle najwyższych standardów edytorskich kalendarz, ale przede wszystkim widoczny znak obecności Matki Bożej Fatimskiej w domu, którego ściany zdobi. W zeszłym roku, dzięki staraniom Instytutu, w Polsce było 1 160 000 takich domostw.

2015-09-02 08:23
Najlepsze zdjęcia do kalendarza z Maryją wybrane!

Najlepsze zdjęcia do kalendarza z Maryją wybrane!

Jury wyłoniło laureatów IV konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcia do kalendarza „366 dni z Maryją” na 2016 rok. Najpiękniejsze spośród nadesłanych fotografii stanowić będą tło dla cudownego wizerunku Matki Bożej Fatimskiej. 

2015-07-09 14:28
45. numer

45. numer "Polonia Christiana" już w kioskach!

W dobrych kioskach i salonach prasowych można już nabyć 45. numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików w Polsce – „Polonia Christiana”. Głównym tematem najnowszego wydania są patologie i nadużycia, na których żeruje współczesna transplantologia. 

2015-06-22 11:38
Rok Nawrócenia w białoruskim Kościele

Rok Nawrócenia w białoruskim Kościele

Katolicy za naszą wschodnią granicą również przygotowują się do wielkiego jubileuszu stulecia objawień fatimskich. 

2015-06-01 10:44
Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa

Blisko 2 tysiące osób przemaszerowało przez Stare Miasto w Krakowie w Marszu dla Życia i Rodziny. To już trzeci raz, kiedy krakowianie publicznie zamanifestowali swoje przywiązanie dla tradycyjnych wartości. 

2015-05-20 14:29
Twoje Światło w Fatimie

Twoje Światło w Fatimie

W ramach kolejnej odsłony akcji „Twoje Światło w Fatimie” aż 89 świec wotywnych w towarzystwie 2800 kartek z intencjami modlitewnymi zostało wysłanych do miejsca objawień Matki Bożej w 1917 roku. 

2015-05-14 11:15
98. rocznica objawień w Fatimie

98. rocznica objawień w Fatimie

Z okazji 98. rocznicy objawień fatimskich ok. 210 tys. pielgrzymów zjechało w ich miejsce, aby wziąć udział w uroczystych obchodach. Choć zdecydowaną większość stanowili Portugalczycy, nie zabrakło przybyszów z aż trzydziestu krajów świata – w tym z Polski. 

2015-05-05 10:35
Pokaz filmu o synodzie w Krakowie!

Pokaz filmu o synodzie w Krakowie!

14 maja o godzinie 18:00 w krakowskim Kinie Ars odbędzie się projekcja filmu „Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie” w reżyserii Krystiana Kratiuka. Ten film to mrożąca krew w żyłach historia ostatniej sesji synodu, poświęconej rodzinie. Wstęp wolny, zapraszamy!

2015-04-08 10:24
Świadectwo Bożego Miłosierdzia - poznaj tajemnicę zaufania

Świadectwo Bożego Miłosierdzia - poznaj tajemnicę zaufania

W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przy okazji tego święta warto się zastanowić, czy Polacy żyją w zgodzie z hasłem "Jezu, ufam Tobie!". Pokrzepiającą lekturą na pewno okaże się książka "Świadectwo Bożego Miłosierdzia" autorstwa Bogusława Bajora i Michała Wikła. 

2015-04-05 11:01
Nie ma Go tu, zmartwychwstał!

Nie ma Go tu, zmartwychwstał!

Jezus Chrystus Zmartwychwstał!   Ta prawda będąca ucztą wiary jest dla nas wskazówką byśmy uroczyście i z pobożnością obchodzili pamiątkę tej wielkiej tajemnicy miłości Boga do człowieka.   Tajemnicy, w której Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały przynosi wyzwolenie całemu stworzeniu.   Niech czas, w którym będziemy przeżywać radość ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, będzie dla wszystkich ludzi okazją do radykalnego zerwania z grzechem, umocnienia wiary, utwierdzenia nadziei, oczekiwania i zawierzenia.   Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Zmartwychwstałego Pana   życzy Sławomir Olejniczak, Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi  


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez:

Pragnę się z Wami podzielić historią, jaka mnie spotkała Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witam serdecznie całą Redakcję oraz Czytelników „Przymierza z Maryją”. Pragnę się z Wami podzielić historią, jaka mnie spotkała...

Dodane przez:

Czuję się tak, jakby sama Najświętsza Panienka do mnie napisała Witam Was! Znaleziona w skrzynce pocztowej przesyłka z pismem „Przymierze z Maryją” to jeden z najszczęśliwszych momentóww moim życiu! Naprawdę! Miesiącami otrzy...