||||||||||||||
2015-02-24 14:08
Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Fotografia jest Twoją pasją? Przyślij do nas swoje prace, które mogłyby być tłem dla wizerunku Matki Bożej! Weź udział w otwartym konkursie na najlepsze zdjęcie do kalendarza „366 dni z Maryją" na rok 2016.  

2015-02-11 10:48
Maryja wszechwładną królową w Królestwie Bożym

Maryja wszechwładną królową w Królestwie Bożym

Maryja rozkazuje w niebie aniołom i błogosławionym. W nagrodę za Jej głęboką pokorę Bóg dał Jej władzę i posłannictwo, by trony opróżnione przez upadłych skutkiem pychy aniołów obsadzała świętymi. Taka jest wola Najwyższego, który pokornych podnosi na wyże; żąda On, by niebo, ziemia i piekło bezwzględnie poddane były rozkazom pokornej Maryi, którą uczynił królową nieba i ziemi, władczynią swych wojsk, skarbnicą swych bogactw, szafarką łask, narzędziem wielkich cudów, pośredniczką ludzi, zagładą nie­przyjaciół Boga i wierną towarzyszką swej chwały i swych triumfów.

2015-02-02 09:43
Matki Bożej Gromnicznej

Matki Bożej Gromnicznej

Popularna nazwa święta kościelnego przypadającego w dniu 2 lutego – Matki Bożej Gromnicznej pochodzi od tradycji święcenia w tym dniu gromnic, czyli świec. W dawnym kalendarzu, przed reformą rubryk z 1960 r., święto nosiło nazwę Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny i miało, dwa wymiary maryjny oraz chrystologiczny (Ofiarowanie Pańskie). Obecnie bardziej akcentuje się ten drugi aspekt święta.

2015-01-19 12:12
Maryja przewyższa wszystkich

Maryja przewyższa wszystkich

Błogosławiona Dziewica w naturze swojej pod różnymi względami przewyższa wszystkich innych. Słowo Ave w potrójny sposób wskazuje na tę wyższość.

2015-01-13 10:45
Nieustannie się módlcie!

Nieustannie się módlcie!

„To Chrystus jest światłem oświecającym nasze drogi. Zaufanie Mu, działanie modlitwą, pozwala dostrzec przedziwne, niepojęte działanie Boga w naszym życiu. Opatrzność naprawdę czyni cuda, trzeba tak niewiele – wiary. Trzeba zamknąć oczy i zanurzyć się w otchłań Bożej miłości, Bożego miłosierdzia” – mówi ks. Marcin Kostka FSSP w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.

2014-12-24 20:06
Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Póki Matka Najświętsza nosiła Zbawiciela świata w swym łonie, pośrednictwo Jej między Nim a ludźmi ograniczało się tylko do Jej najbliższych, do św. Józefa, Jej oblubieńca i rodziny Zachariasza. Z chwilą jednak, gdy Go na świat wydała, misja Jej zaczęła się rozciągać i na innych, na ludzi nieraz zupełnie jej nieznanych, zataczając przy tym coraz szersze kręgi.

2014-12-15 16:09
Historia Litanii loretańskiej

Historia Litanii loretańskiej

Każdego roku podczas nabożeństw majowych w polskich kościołach i kapliczkach rozbrzmiewa Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Litanie ku czci Matki Najświętszej znane są już od średniowiecza. Ich autorzy wzorowali się na pochodzącej z końca VI w. Litanii do Wszystkich Świętych. 

2014-12-12 10:20
Niewygodny dla wielu

Niewygodny dla wielu

Myślę, że dziś, kiedy Sługa Boży ks. Piotr Skarga patrzy na to, co dzieje się w naszej Ojczyźnie, stanąłby z matejkowskimi wyciągniętymi do góry dłońmi i wołałaby: „Narodzie, opamiętaj się! I nie dziel się! Jednocz się! W jedności siła, w nienawiści ruina” - mówi w rozmowie z pch24 ks. Krystian Biernacki SJ, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Piotra Skargi SJ.

2014-12-08 12:22
Bez grzechu poczęta, Panna Maryja

Bez grzechu poczęta, Panna Maryja

Dzisiejsza uroczystość Niepokalanego Poczęcia przywodzi na myśl wydarzenie, o którym wybitny teolog Emilio Campana pisał na początku XX stulecia: Historia nie zarejestrowała innego (zdarzenia), które wzbudziłoby tak żywy entuzjazm dla Królowej Niebios, jak ogłoszenie Jej całkowitego braku skazy. Dokładnie 160 lat temu, 8 grudnia 1854 roku, papież bł. Pius IX bullą Ineffabilis Deus ogłosił uroczyście dogmat wiary mówiący, że Maryja – Matka Jezusa Chrystusa, już w momencie poczęcia była wolna od zmazy grzechu pierworodnego.

2014-12-01 11:47
Nasze przeżywanie adwentu

Nasze przeżywanie adwentu

Wieczory coraz dłuższe, zmrok zapada coraz wcześniej, często też powieje zimowym chłodem. To znak, że zaczyna się adwent... Adwent, od łacińskiego słowa "adventus", oznacza przybycie, przyjście. Co roku rozpoczynamy ten okres roku liturgicznego pod koniec listopada albo na początku grudnia. Od czego to zależy? Otóż pierwszą niedzielą adwentu jest ta niedziela, która jest bliższa 30 listopada, czyli święta św. Andrzeja Apostoła.


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Anna

Niech  będzie pochwalony Jezus Chrystus!Bardzo dziękuję za otrzymaną książkę "Fatima - orędzie tragedii czy nadziei?". Zamówiłam ją dla siebie. W sierpniu ubiegłego roku zapałałam nieodgadnioną dla mnie miłością do Najświętszej P...

Dodane przez: Halina, Jedwabne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Serdecznie dziękuję za przysłanie mi książki „Fatima” oraz czasopisma „Przymierze z Maryją”. W szczególny sposób pragnę podziękować za piękny różaniec. Maryja jest bardzo bliska mojemu ser...