||||||||||||||
2015-04-08 10:24
Świadectwo Bożego Miłosierdzia - poznaj tajemnicę zaufania

Świadectwo Bożego Miłosierdzia - poznaj tajemnicę zaufania

W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przy okazji tego święta warto się zastanowić, czy Polacy żyją w zgodzie z hasłem "Jezu, ufam Tobie!". Pokrzepiającą lekturą na pewno okaże się książka "Świadectwo Bożego Miłosierdzia" autorstwa Bogusława Bajora i Michała Wikła. 

2015-04-05 11:01
Nie ma Go tu, zmartwychwstał!

Nie ma Go tu, zmartwychwstał!

Jezus Chrystus Zmartwychwstał!   Ta prawda będąca ucztą wiary jest dla nas wskazówką byśmy uroczyście i z pobożnością obchodzili pamiątkę tej wielkiej tajemnicy miłości Boga do człowieka.   Tajemnicy, w której Chrystus Ukrzyżowany i Zmartwychwstały przynosi wyzwolenie całemu stworzeniu.   Niech czas, w którym będziemy przeżywać radość ze zwycięstwa naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, będzie dla wszystkich ludzi okazją do radykalnego zerwania z grzechem, umocnienia wiary, utwierdzenia nadziei, oczekiwania i zawierzenia.   Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy oraz dostąpienia wszelkich łask przygotowanych przez Zmartwychwstałego Pana   życzy Sławomir Olejniczak, Prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi  

2015-03-27 09:50
Najlepsza droga do nawrócenia - Droga Krzyżowa

Najlepsza droga do nawrócenia - Droga Krzyżowa

Wielki Post to najlepszy moment na duchową przemianę. Jednym z najpewniejszych sposobów, aby jej dokonać, jest regularne odmawianie Drogi Krzyżowej – zaliczanej przez Kościół do najbardziej zalecanych nabożeństw. Zamów Via Crucis. Rozważania Drogi Krzyżowej wraz z audiobookiem, aby pomóc samemu sobie w jak najgodniejszym przygotowaniu do Świąt Paschalnych.

2015-02-24 14:08
Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Fotografia jest Twoją pasją? Przyślij do nas swoje prace, które mogłyby być tłem dla wizerunku Matki Bożej! Weź udział w otwartym konkursie na najlepsze zdjęcie do kalendarza „366 dni z Maryją" na rok 2016.  

2015-02-11 10:48
Maryja wszechwładną królową w Królestwie Bożym

Maryja wszechwładną królową w Królestwie Bożym

Maryja rozkazuje w niebie aniołom i błogosławionym. W nagrodę za Jej głęboką pokorę Bóg dał Jej władzę i posłannictwo, by trony opróżnione przez upadłych skutkiem pychy aniołów obsadzała świętymi. Taka jest wola Najwyższego, który pokornych podnosi na wyże; żąda On, by niebo, ziemia i piekło bezwzględnie poddane były rozkazom pokornej Maryi, którą uczynił królową nieba i ziemi, władczynią swych wojsk, skarbnicą swych bogactw, szafarką łask, narzędziem wielkich cudów, pośredniczką ludzi, zagładą nie­przyjaciół Boga i wierną towarzyszką swej chwały i swych triumfów.

2015-02-02 09:43
Matki Bożej Gromnicznej

Matki Bożej Gromnicznej

Popularna nazwa święta kościelnego przypadającego w dniu 2 lutego – Matki Bożej Gromnicznej pochodzi od tradycji święcenia w tym dniu gromnic, czyli świec. W dawnym kalendarzu, przed reformą rubryk z 1960 r., święto nosiło nazwę Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny i miało, dwa wymiary maryjny oraz chrystologiczny (Ofiarowanie Pańskie). Obecnie bardziej akcentuje się ten drugi aspekt święta.

2015-01-19 12:12
Maryja przewyższa wszystkich

Maryja przewyższa wszystkich

Błogosławiona Dziewica w naturze swojej pod różnymi względami przewyższa wszystkich innych. Słowo Ave w potrójny sposób wskazuje na tę wyższość.

2015-01-13 10:45
Nieustannie się módlcie!

Nieustannie się módlcie!

„To Chrystus jest światłem oświecającym nasze drogi. Zaufanie Mu, działanie modlitwą, pozwala dostrzec przedziwne, niepojęte działanie Boga w naszym życiu. Opatrzność naprawdę czyni cuda, trzeba tak niewiele – wiary. Trzeba zamknąć oczy i zanurzyć się w otchłań Bożej miłości, Bożego miłosierdzia” – mówi ks. Marcin Kostka FSSP w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.

2014-12-24 20:06
Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Póki Matka Najświętsza nosiła Zbawiciela świata w swym łonie, pośrednictwo Jej między Nim a ludźmi ograniczało się tylko do Jej najbliższych, do św. Józefa, Jej oblubieńca i rodziny Zachariasza. Z chwilą jednak, gdy Go na świat wydała, misja Jej zaczęła się rozciągać i na innych, na ludzi nieraz zupełnie jej nieznanych, zataczając przy tym coraz szersze kręgi.

2014-12-15 16:09
Historia Litanii loretańskiej

Historia Litanii loretańskiej

Każdego roku podczas nabożeństw majowych w polskich kościołach i kapliczkach rozbrzmiewa Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Litanie ku czci Matki Najświętszej znane są już od średniowiecza. Ich autorzy wzorowali się na pochodzącej z końca VI w. Litanii do Wszystkich Świętych. 


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Anna

Niech  będzie pochwalony Jezus Chrystus!Bardzo dziękuję za otrzymaną książkę "Fatima - orędzie tragedii czy nadziei?". Zamówiłam ją dla siebie. W sierpniu ubiegłego roku zapałałam nieodgadnioną dla mnie miłością do Najświętszej P...

Dodane przez: Halina, Jedwabne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Serdecznie dziękuję za przysłanie mi książki „Fatima” oraz czasopisma „Przymierze z Maryją”. W szczególny sposób pragnę podziękować za piękny różaniec. Maryja jest bardzo bliska mojemu ser...