||||||||||||||
2015-01-27 15:05
Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Robisz ładne zdjęcia? Pochwal się nimi i leć do Fatimy!

Fotografia jest Twoją pasją? Przyślij do nas swoje prace, które mogłyby być tłem dla wizerunku Matki Bożej! Weź udział w otwartym konkursie na najlepsze zdjęcie do kalendarza „366 dni z Maryją" na rok 2016.  

2015-01-19 12:12
Maryja przewyższa wszystkich

Maryja przewyższa wszystkich

Błogosławiona Dziewica w naturze swojej pod różnymi względami przewyższa wszystkich innych. Słowo Ave w potrójny sposób wskazuje na tę wyższość.

2015-01-13 10:45
Nieustannie się módlcie!

Nieustannie się módlcie!

„To Chrystus jest światłem oświecającym nasze drogi. Zaufanie Mu, działanie modlitwą, pozwala dostrzec przedziwne, niepojęte działanie Boga w naszym życiu. Opatrzność naprawdę czyni cuda, trzeba tak niewiele – wiary. Trzeba zamknąć oczy i zanurzyć się w otchłań Bożej miłości, Bożego miłosierdzia” – mówi ks. Marcin Kostka FSSP w rozmowie z Mateuszem Ziomberem.

2014-12-24 20:06
Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Maryja przyniosła ludziom Zbawiciela

Póki Matka Najświętsza nosiła Zbawiciela świata w swym łonie, pośrednictwo Jej między Nim a ludźmi ograniczało się tylko do Jej najbliższych, do św. Józefa, Jej oblubieńca i rodziny Zachariasza. Z chwilą jednak, gdy Go na świat wydała, misja Jej zaczęła się rozciągać i na innych, na ludzi nieraz zupełnie jej nieznanych, zataczając przy tym coraz szersze kręgi.

2014-12-15 16:09
Historia Litanii loretańskiej

Historia Litanii loretańskiej

Każdego roku podczas nabożeństw majowych w polskich kościołach i kapliczkach rozbrzmiewa Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Litanie ku czci Matki Najświętszej znane są już od średniowiecza. Ich autorzy wzorowali się na pochodzącej z końca VI w. Litanii do Wszystkich Świętych. 

2014-12-12 10:20
Niewygodny dla wielu

Niewygodny dla wielu

Myślę, że dziś, kiedy Sługa Boży ks. Piotr Skarga patrzy na to, co dzieje się w naszej Ojczyźnie, stanąłby z matejkowskimi wyciągniętymi do góry dłońmi i wołałaby: „Narodzie, opamiętaj się! I nie dziel się! Jednocz się! W jedności siła, w nienawiści ruina” - mówi w rozmowie z pch24 ks. Krystian Biernacki SJ, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego ks. Piotra Skargi SJ.

2014-12-08 12:22
Bez grzechu poczęta, Panna Maryja

Bez grzechu poczęta, Panna Maryja

Dzisiejsza uroczystość Niepokalanego Poczęcia przywodzi na myśl wydarzenie, o którym wybitny teolog Emilio Campana pisał na początku XX stulecia: Historia nie zarejestrowała innego (zdarzenia), które wzbudziłoby tak żywy entuzjazm dla Królowej Niebios, jak ogłoszenie Jej całkowitego braku skazy. Dokładnie 160 lat temu, 8 grudnia 1854 roku, papież bł. Pius IX bullą Ineffabilis Deus ogłosił uroczyście dogmat wiary mówiący, że Maryja – Matka Jezusa Chrystusa, już w momencie poczęcia była wolna od zmazy grzechu pierworodnego.

2014-12-01 11:47
Nasze przeżywanie adwentu

Nasze przeżywanie adwentu

Wieczory coraz dłuższe, zmrok zapada coraz wcześniej, często też powieje zimowym chłodem. To znak, że zaczyna się adwent... Adwent, od łacińskiego słowa "adventus", oznacza przybycie, przyjście. Co roku rozpoczynamy ten okres roku liturgicznego pod koniec listopada albo na początku grudnia. Od czego to zależy? Otóż pierwszą niedzielą adwentu jest ta niedziela, która jest bliższa 30 listopada, czyli święta św. Andrzeja Apostoła.

2014-11-27 12:54
Ratunek dla świata

Ratunek dla świata

Dokładnie 182 lata temu, 27 listopada 1830 roku w paryskim klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy Rue du Bac 140, skromnej nowicjuszce, Katarzynie Laboure, ukazała się Najświętsza Maryja Panna, która poleciła jej wybić i rozpowszechnić objawiony przez Nią Cudowny Medalik. Maryja szybko wyjaśniła swoje intencje: Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi.

2014-11-26 13:55
Pokorna Maryja zawsze odnosić będzie zwycięstwa

Pokorna Maryja zawsze odnosić będzie zwycięstwa

Bóg położył nie tylko jedną nieprzyjaźń, ale wiele, nie tylko pomiędzy Maryją i szatanem, ale pomiędzy potomstwem Najświętszej Dziewicy a potomstwem szatana. To znaczy, iż Bóg położył nieprzyjaźń i wewnętrzną odrazę między prawdziwymi dziećmi i sługami Najświętszej Panny a dziećmi i niewolnikami szatana. Nie miłują się oni wzajemnie i nie ma między nimi żadnej łączności wewnętrznej. 


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Halina, Jedwabne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.Serdecznie dziękuję za przysłanie mi książki „Fatima” oraz czasopisma „Przymierze z Maryją”. W szczególny sposób pragnę podziękować za piękny różaniec. Maryja jest bardzo bliska mojemu ser...

Dodane przez: Bolesław, woj, pomorskie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Pragnę się z Państwem podzielić pewnym przeżyciem, które - jestem przekonany - wiąże się z cudowną interwencją Matki Bożej. W sobotnie popołudnie 28 października 2006 r. wybrałem się do P...