|||||||||||
2014-08-19 11:52
Być chrześcijaninem to wierzyć w cuda

Być chrześcijaninem to wierzyć w cuda

Najwięcej Polaków modli się obecnie o różne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. To święty, którego każdy z nas mógł sam „dotknąć” i który – jak wynika ze świadectw – pomaga nam tak, jak pomagał jeszcze za życia. Za niezwykle „skuteczną orędowniczkę” u Boga uważana jest także św. Siostra Faustyna Kowalska. 

2014-08-19 09:52
Konkurs fotograficzny „365 dni z Maryją” rozstrzygnięty!

Konkurs fotograficzny „365 dni z Maryją” rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów naszego konkursu fotograficznego. Serdecznie dziękujmy wszystkim za udział. Jury konkursu, biorąc pod uwagę kryteria zapisane w regulaminie, wybrało zwycięzcę. Jest nim pan Jacek Cisło, który w nagrodę uda się w październiku br. na pielgrzymkę do Fatimy. 

2014-08-11 09:34
Wniebowzięcie Matki Bożej - bogactwo katolickich tradycji

Wniebowzięcie Matki Bożej - bogactwo katolickich tradycji

Przed dogmatyczną definicją teologowie spierali się, czy Matka Boga została dotknięta śmiercią czy też, jako wolna od grzechu pierworodnego, jedynie zasnęła. Zgodnie z dogmatem ogłoszonym przez Piusa XII, Matka Chrystusa została wzięta z ciałem i duszą do niebieskiej chwały. W całym świecie chrześcijańskim obchody związane z końcem ziemskiego życia Najświętszej Maryi Panny są uroczystościami roku liturgicznego, w związku z którymi powstały liczne zwyczaje, które wrosły mocno w kulturę wielu narodów.

2014-08-06 11:56
Pokuta i nawrócenie – słowa, które należy ponownie odkryć

Pokuta i nawrócenie – słowa, które należy ponownie odkryć

„Zbyt wielu katolików czuje się niekomfortowo używając biblijnych i tradycyjnych słów „pokuta”, „nawrócony” i „nawrócenie”. Pokutować znaczy odmienić umysł i dojść do nowego sposobu życia” – tłumaczy ks. Charles Pope.

2014-08-04 09:55
Cuda - znak Bożego działania

Cuda - znak Bożego działania

Któż z nas nie chciałby doznać cudu? Cudowne wydarzenia intrygują, bo utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje świat nadprzyrodzony. Po ludzku – choćby podświadomie – chcemy potwierdzenia, że życie to coś więcej niż materia, więcej niż to, co postrzegają nasze zmysły. Cuda dodają nam otuchy, przymnażają wiary, ponieważ mówią nam, że nie jesteśmy na tym świecie sami. Poprzez te niezwykłe zdarzenia, mamy dowód, że Bóg istnieje i interesuje się nami, bo wkracza w nasze życie, czasami zawieszając nawet prawa ustanowione przez Siebie.

2014-08-01 09:54
Maryja naszą Hetmanką

Maryja naszą Hetmanką

Od pierwszych chwil istnienia państwa, ochrzczony naród polski związał swe losy z Najświętszą Maryją Panną. Bogurodzica Dziewica, której imię wychwalane jest w najstarszej znanej pieśni polskiej, stała się prawdziwą Hetmanką Narodu. Ta Przeczysta Panna błogosławiła Piastom i Jagiellonom ilekroć Królestwo Polskie było wierne Jej i Chrystusowi Panu. Wielokrotnie ochraniała swym macierzyńskim płaszczem uciekających się pod Jej obronę Polaków. W miesiącu sierpniu winniśmy w sposób szczególny pamiętać i dziękować za wielkie zwycięstwa, których dostąpił nasz kraj za sprawą Królowej Korony Polskiej i prosić, aby zechciała ustrzec nas od grożących niebezpieczeństw.

2014-07-23 17:13
Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca wywodzi się z drugiej tajemnicy fatimskiej. Siedem lat po objawieniach w Fatimie Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści tej tajemnicy. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 

2014-07-20 12:08
Aparecida - maryjna stolica Brazylii

Aparecida - maryjna stolica Brazylii

Polska ma Częstochowę, Francja - Lourdes, Portugalia - Fatimę, a Meksyk - Guadalupe. W Brazylii rolę narodowego sanktuarium maryjnego pełni Aparecida. 24 lipca Mszę św. odprawi tam papież Franciszek. Będzie on trzecim papieżem odwiedzającym tę liczącą zaledwie 35 tys. mieszkańców „maryjną stolicę Brazylii”, położoną w pół drogi między Rio de Janeiro i São Paulo.

2014-07-16 10:13
Szkaplerz przyjęciem Maryi do własnego życia

Szkaplerz przyjęciem Maryi do własnego życia

Szkaplerz jest znakiem oddania Chrystusowi przez ręce Maryi. Jeśli chodzi o Karmel, nabożeństwo szkaplerzne polega na koncentracji na Chrystusie przez Maryję. Mamy naśladować Jej postawę wobec Boga i ludzi. Przede wszystkim mamy słuchać i rozważać Słowo Boże.

2014-07-13 10:13
Franciszek i Hiacynta - błogosławione dzieci

Franciszek i Hiacynta - błogosławione dzieci

Dnia 13 maja 2000 roku w trakcie pamiętnej ceremonii, Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował w Fatimie dwoje pastuszków, Franciszka i Hiacyntę. Stali się oni tym samym najmłodszymi beatyfikowanymi niemęczennikami w historii Kościoła. Beatyfikacja ta oznacza w pewien sposób przypieczętowanie przez Kościół autentyczności objawień Najświętszej Dziewicy w Fatimie. – Niech orędzie ich życia pozostanie na zawsze żywe, aby oświetlać drogę ludzkości! – mówił wtedy papież.


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Bronisława z Pomorza

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Na wstępie pragnę serdecznie Was pozdrowić i podziękować za wszystko co od was otrzymuję. Bardzo się cieszę, ze dostałam się do grona  czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Czytam systematycznie „Przy...

Dodane przez: Marianna

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Serdecznie dziękuję za korespondencję, pozdrawiam Was i proszę Matkę Bożą Fatimską o błogosławieństwo dla Was. Chcę się z Wami podzielić pewną historią z mojego życia. Kilkanaście lat temu mi...