Maj 2016: rekordowa liczba świec zapłonie w Fatimie!


Instytut Ks. Piotra Skargi przekazał do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Świece powstały z przetopienia małych świeczek, odsyłanych przez osoby zapalające wirtualne świece na stronie modlitwa.fatima.pl oraz uczestniczące w akcji drogą pocztową. Wraz ze świecami do Fatimy trafiło 5040 kart z intencjami modlitewnymi. 

 

To jednak nie wszystkie dary, które zostały złożone u stóp Fatimskiej Pani. Aż 1057 osób zdecydowało się ofiarować Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi – ich deklaracje również zostały wysłane do portugalskiego sanktuarium. Ponadto do Fatimy przekazanych zostało 178 szt. próśb i podziękowań osób, które zamówiły album Fatima – orędzie tragedii czy nadziei? oraz 10 potwierdzeń odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Akcja "Twoje światło w Fatimie" realizowana jest od siedmiu lat, w tym na polu internetowym od lat pięciu, gromadząc coraz liczniejsze grono osób modlących się i wspierających modlitwą innych. Tylko w ostatnim półroczu zapalono tą drogą ponad 7000 świec, w tym ponad 2000 trzydziestodniowych i wieczystych. Właśnie te świece każdorazowo obfitują w niemałą liczbę wysokich świec wotywnych. Towarzyszą im intencje, które korespondenci i darczyńcy Instytutu Ks. Piotra Skargi powierzają wstawiennictwu Maryi. We wszystkich tych intencjach w maju i październiku odprawiana jest w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta. 

 

Przypominamy także, iż w maju 2016 r., tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, w ramach pielgrzymki wyruszy do Portugalii grupa kilkudziesięciu Apostołów Fatimy, wylosowanych w ramach cyklicznych działań Apostolatu. Będą oni mieli unikalną szansę poznania miejsc objawień Matki Bożej i Anioła Portugalii. Poznają także domy rodzinne pastuszków fatimskich oraz najważniejsze zabytki i miejsca kultu katolickiego w Portugalii. 


APOSTOLAT FATIMY

apostolat w czasie pielgrzymki do FatimyParę słów o naszej wspólnocie

Apostolat Fatimy jest formą zaangażowania przyjaciół i dobrodziejów Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w aktywne propagowanie orędzia Matki Bożej Fatimskiej.

Szerzenie apostolatu jest wypełnianiem przykazania Jezusa Chrystusa, obowiązującego wszystkich katolików:
Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię (Mk 16,15).
Więcej
ŚWIADECTWA APOSTOŁÓW FATIMY
Dodane przez: Andrzej Pęzioł , GOLENIÓW
2015-12-13 11:23:01

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Dodane przez: Artur Hwaszcz, TRZEBIEŃ
2015-11-30 07:26:24

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus. Drodzy bracia i siostry chcialem sie podzielic moja historia. Na początku mosze powiedziec , że bylem niezbyt wieżaca osoba na pierwszym miejscu stawiałem dobrą zabawe i nic mie nie obchodzilo!!. PeweGo dn...