Stowarzyszenie Piotra Skargi działa w Polsce już od 23 lat. Dąży do odbudowy cywilizacji chrześcijańskiej ze zgliszczy pozostawionych przez antykatolicki proces rewolucji. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż mowa o procesach rewolucyjnych szalejących już od 500 lat i niszczących wszelkie wytwory kulturowe i materialne chrześcijaństwa. Aby jednak odbudowa świata wartości miała charakter trwały i owocowała w kolejne sukcesy, koniecznym jest korzystanie z nowoczesnych sposobów komunikowania, szczególnie wtedy gdy korzystają z nich rewolucjoniści. To jeden z powodów, dla których obecni jesteśmy na Facebooku i Twitterze.
To już siódmy rok akcji, dzięki której skutecznie propagujemy Orędzie Fatimskie. Każdy, kto szuka duchowej pomocy dla siebie lub bliskich, a także pragnie podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski, ma możliwość zapalenia wirtualnej świecy i powierzenia swoich próśb i podziękowań Matce Bożej Fatimskiej. Wystarczy wejść na stronę internetową modlitwa.fatima.pl.
Rok 2017 przyniósł dwie rocznice wydarzeń szczególnej wagi dla dziejów świata, wyróżniające się nie tylko z uwagi na ich czasową zbieżność, a także z powodu ich frontalnej opozycji: to rocznica objawień w Fatimie oraz rewolucji październikowej w Rosji.
Redakcja serwisu Fatima.pl zaprasza do lektury życzeń, kierowanych do wszystkich Państwa na Święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Rok Pański 2018 przez Prezesa Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Fatima nie wywołuje już, na szczęście, tak wielu czysto sensacyjnych spekulacji dotyczących kalendarza przyszłych wydarzeń jak kiedyś. Nie prowokuje też zbyt licznych rozważań dotyczących rzekomej, nieujawnionej czwartej tajemnicy. Wydaje się, że w większym stopniu przychodzi czas na analizę dwóch najważniejszych wymiarów: sfery duchowo-religijnej oraz faktów zaistniałych wokół objawień Matki Bożej.
Biskup Salvatore Cordileone dokonał 7 października poświęcenia swojej archidiecezji San Francisco Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji wygłosił płomienne przemówienie o aktualności przesłania fatimskiego. Podkreślił, że do tej pory katolicy pozostawali w znacznej mierze głusi na żądania Matki Bożej. Tymczasem – jak podkreślił – nie wolno już dłużej zwlekać. Wezwał swych diecezjan do podjęcia konkretnych kroków służących nawróceniu.
Mimo upływu stu lat od objawienia się Maryi w Fatimie, orędzie Matki Bożej wciąż jest aktualne. By uchronić świat od zła potrzeba pokuty, gorliwej modlitwy różańcowej i podjęcia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. O nagrodzonym na międzynarodowym festiwalu "Niepokalana" filmie „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” opowiada jego reżyser, Jarosław Mańka.
13 października 2017 przypada setna rocznica Cudu słońca i ostatniego objawienia się Matki Bożej Fatimskiej. Mimo, że są one istotne dla zrozumienia tego okresu historii, w którym teraz żyjemy, szczegóły tych niezwykłych wydarzeń są zbyt słabo znane, a dotyczy to także katolików. Pragniemy zwrócić uwagę na w dużym stopniu niedocenioną rolę św. Józefa w trakcie tego doniosłego wydarzenia.
Kończy się rok, w którym wspominaliśmy niezwykle doniosłe wydarzenie w najnowszej historii zbawienia – orędzie Matki Bożej przekazane w Fatimie. Wraz z przeminięciem setnej rocznicy ostatniego portugalskiego objawienia nie ustała jednak prorocka rola Maryi. Warto pamiętać, że ponad pół wieku po rozmowie z dziećmi w Cova da Iria Matka Boża przewidziała również olbrzymi kryzys wśród duchowieństwa. I jeszcze straszliwsze kary.