Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 4 Jun 2019 by Administrator

102. rocznica objawień w Fatimie
102. rocznica objawień w Fatimie

Blisko 250 tysięcy pielgrzymów z 40 krajów wzięło udział obchodach 102. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. 13 maja wśród zgromadzonych wiernych z całego świata była obecna również liczna grupa pielgrzymów z Polski.

Uroczystości w Fatimie rozpoczęły się w niedzielę wieczorem i trwały do poniedziałkowego popołudnia. Podczas nocnej procesji ze świecami wśród zgromadzonych pojawił się między innymi prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Nie zabrakło także kilkuset wiernych z Polski, a także tych Polaków, którzy na co dzień mieszkają poza granicami naszego kraju, m.in. w Chicago.

W czasie poniedziałkowej Mszy Świętej arcybiskup Manili Luis Antonio Tagle zwrócił uwagę na konieczność wychowywania dzieci w wierze i życia według zasad Ewangelii. Arcybiskup wskazał, że to właśnie Maryja powinna być dla nas wzorem, jak znaleźć drogę prawdziwego błogosławieństwa.

„Nie ma większego błogosławieństwa, jak być wezwanym przez Boga, aby służyć Jezusowi, czynić Go znanym, kochanym i być do Jego dyspozycji. Stanie się tak tylko wtedy, gdy podobnie jak Maryja będziemy wrażliwi na Słowo Boże, jeśli przyjmiemy Jezusa w naszym życiu i będziemy starać się żyć tak, jak Jezus” – mówił.

„Dojrzałość wiary”

Nie zabrakło też słów skierowanych do chorych i cierpiących. Siostra Ângela Coelho, dyrektor Fundacji Franciszka i Hiacynty Marto, pochwaliła ich „dojrzałość wiary” i zwróciła uwagę, że są „przykładem zaufania Bogu, mimo trudnych życiowych sytuacji”.

Na koniec głos zabrał biskup Leiria-Fatima, kardynał António Marto, który pogratulował zgromadzonym „radosnego świadectwa wiary”.

„Chociaż przybyliśmy tu z różnych szerokości geograficznych, doświadczamy bycia jednym ludem, który wraz z Maryją jest pielgrzymem na drodze nadziei i pokoju. A Maryja pokazuje nam, że każdy z nas jest błogosławieństwem. Jako poszczególne osoby, a także jako lud, jesteśmy pobłogosławionymi przez Boga darem Jego miłości, Jego czułości, Jego miłosierdzia, Jego światła, Jego pociechy i Jego siły, dla odnowienia naszej wiary – podsumował hierarcha.

Mszę Świętą koncelebrowało 310 kapłanów, 24 biskupów i 3 kardynałów.

Fatima.pl


Galeria


Świadectwa apostołów Fatimy

Podziękowanie

21 Nov 2018 by Administrator

Elżbieta z Lubonia

Miałam ogromną przyjemność móc wziąć udział w pielgrzymce do Fatimy w dniach 15-19.10.2018 zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi w...

10 Aug 2018 by Administrator

Mój syn mając 9 lat został potrącony przez samochód, miał zero szans na przeżycie tego wypadku. Gorliwie modliłam się o zdrowie dla niego do...

4 Jul 2018 by Administrator

Często modlę się o wstawiennictwo św. Rity w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo chętnie podzielę się świadectwem cudownego wysłuchania mojej prośby...

Zobacz wszystkie swiadectwa →

Różaniec - ratunek dla świata