Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 5 Sep 2019 by Administrator

Prezes SKCh Sławomir Olejniczak u abp. Marka Jędraszewskiego
Prezes SKCh Sławomir Olejniczak u abp. Marka Jędraszewskiego

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi przekazało uczestnikom akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!” ważną informację. We wtorek 3 września 2019 r. prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak spotkał się z krakowskim metropolitą i przekazał mu przygotowną na tę okazję księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu Popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa przed brutalnymi publicznymi atakami i zarazem wyraziły z nim solidarność.

Przypomnijmy, iż podczas Mszy świętej celebrowanej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 2019 r.) wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił homilię, w której wskazał, że groźną niegdyś „czerwoną zarazę” zastąpiła inna, również niebezpieczna – „tęczowa zaraza”.

Po tym kazaniu wokół metropolity krakowskiego wytworzyło się piekło brutalnej krytyki, obraźliwych pomówień i otwarcie formułowanych gróźb karalnych. Niestety w ataku na pasterza Kościoła katolickiego w Krakowie – mieście papieskim, królewskim i uniwersyteckim – uczestniczył nie tylko lewicowo-liberalny establishment polityczno-dziennikarski, ale również niektórzy przedstawiciele środowiska „katolików otwartych”. Kilkukrotnie grupki przeciwników arcybiskupa (i zapewne całej katolickiej hierarchii) przychodziły pod papieskie okno na ul. Franciszkańskiej z obraźliwymi transparentami, próbując wywołać sztuczny efekt "społecznej" reakcji na słowa arcybiskupa.

W odpowiedzi na nagonkę skierowaną przeciw wiernemu Prawdzie metropolicie krakowskiemu wydawany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej portal Popierajmy.pl uruchomił kampanię zatytułowaną „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Solidarność z hierarchą odważnie ostrzegającym przed współczesnymi zagrożeniami wyraziło w niej ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.

Pięćdziesiąt pięć tysięcy nazwisk osób wspierających arcybiskupa znalazły się w wyjątkowej księdze poparcia. We wtorek trzeciego września 2019 r. prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał ją w Krakowie abp. Markowi Jędraszewskiemu.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował organizatorom akcji oraz osobom z Polski i całego świata, które wyraziły wsparcie dla metropolity krakowskiego.

 

Fatima.pl


Galeria