Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 25 Sep 2019 by Administrator

Budujemy kaplice dla Sudanu
Budujemy kaplice dla Sudanu

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych. Gorąco zachęcamy do kliknięcia w ten link i wsparcia tej wspaniałej inicjatywy.

300 milionów chrześcijan cierpi w różny sposób z powodu wiary, a co roku przybywa około 100 tysięcy męczenników. Wielu z nich zginęło w Sudanie Południowym – najmłodszym państwie na świecie, które zostało założone w 2011 roku, po 50 latach krwawej wojny. Choć Sudańczykom udało się wywalczyć niepodległość, w kraju tym panuje nieopisana nędza, a ludność wciąż nękana jest przez rebeliantów i muzułmanów.

Katolicy potrzebują pomocy

Nasi katoliccy bracia w Afryce marzą o tym, by móc w normalnych warunkach uczestniczyć we Mszy Świętej. Obecnie modlą się pod drzewami, a podczas pory deszczowej nie mają możliwości, aby udać się na niedzielną Eucharystię.

Dlatego też organizujemy zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic o wymiarach 17 m x 7 m, wysokości 3 m, z 16 oknami i trojgiem drzwi, wyposażonych w 20 ławek, z wydzieloną zakrystią wyposażoną w szaty i naczynia liturgiczne. Aby rozpropagować naszą akcję i osiągnąć ten cel musimy zebrać 115 tysięcy złotych!

Wyjątkowe prezenty

Każdy, kto wesprze naszą kampanię swoim dobrowolnym datkiem i wypełni dane adresowe, otrzyma poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, zawierający insygnia Męki Pańskiej oraz folder Jeżeli mnie prześladowali, będący cennym źródłem wiedzy na temat prześladowania chrześcijan oraz ich dyskryminacji w życiu publicznym. Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie internetowej DlaSudanu.pl.

Fatima.pl


Galeria


Świadectwa apostołów Fatimy

Podziękowanie

21 Nov 2018 by Administrator

Elżbieta z Lubonia

Miałam ogromną przyjemność móc wziąć udział w pielgrzymce do Fatimy w dniach 15-19.10.2018 zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi w...

10 Aug 2018 by Administrator

Mój syn mając 9 lat został potrącony przez samochód, miał zero szans na przeżycie tego wypadku. Gorliwie modliłam się o zdrowie dla niego do...

4 Jul 2018 by Administrator

Często modlę się o wstawiennictwo św. Rity w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo chętnie podzielę się świadectwem cudownego wysłuchania mojej prośby...

Zobacz wszystkie swiadectwa →