Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 21 May 2020 by Bogdan Setlak

Dołącz do drugiej edycji kampanii „Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa!”
Dołącz do drugiej edycji kampanii „Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa!”

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w drugiej edycji kampanii „Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa!”. Każdy z uczestników tej akcji otrzyma piękny obraz na tkaninie z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu, którym dotychczas obdarowaliśmy już ponad 296 tysięcy osób. Szczegóły na bozecialo.piotrskarga.pl. Składając zamówienie do 1 czerwca – otrzymają Państwo przesyłkę przed świętem Bożego Ciała.

W tym roku mija 700 lat, od kiedy na ziemiach polskich zagościły uroczyste obchody Bożego Ciała. Najpierw krakowski biskup Nanker wprowadził je na terenie swojej diecezji, natomiast w całej Polsce uroczystość ta została rozpowszechniona w XV wieku.

Początkowo wierni przemierzali trasę procesji podążając za kapłanem niosącym monstrancję, jednak nie zatrzymywali się przy ołtarzach polowych. Zostały one wprowadzone później i dziś odczytuje się przy nich fragmenty z czterech Ewangelii.

Sama uroczystość zapoczątkowana została w 1246 roku przez biskupa Liege, a w 1264 papież Urban IV wprowadził ją do kalendarza liturgicznego całego Kościoła. Jego śmierć sprawiła jednak, że bulla w której podjął tę decyzję nie była w pełni respektowana. Stało się to dopiero w 1317 za sprawą papieża Jan XXII.

Wspólne świętowanie

Boże Ciało jest radosnym świętem, w którym katolicy na całym świecie otwarcie manifestują swoją wiarę. Stowarzyszenie kontynuując kampanię „Bądźże pozdrowiona, Hostyjo żywa!”, zachęca do jeszcze pełniejszego włączenia się w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która w tym roku przypada na 11 czerwca.

Zamawiając nasz pakiet na stronie internetowej bozecialo.piotrskarga.pl, każdy uczestnik akcji otrzyma tkaninę o wymiarach 46,5 x 33,5 cm z wizerunkiem Najświętszego Sakramentu. Jeśli zamówią Państwo pakiet do 1 czerwca, wówczas przesyłka dotrze do Państwa przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


Galeria


Świadectwa apostołów Fatimy

Podziękowanie

21 Nov 2018 by Administrator

Elżbieta z Lubonia

Miałam ogromną przyjemność móc wziąć udział w pielgrzymce do Fatimy w dniach 15-19.10.2018 zorganizowanej przez Instytut Ks. Piotra Skargi w...

10 Aug 2018 by Administrator

Mój syn mając 9 lat został potrącony przez samochód, miał zero szans na przeżycie tego wypadku. Gorliwie modliłam się o zdrowie dla niego do...

4 Jul 2018 by Administrator

Często modlę się o wstawiennictwo św. Rity w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo chętnie podzielę się świadectwem cudownego wysłuchania mojej prośby...

Zobacz wszystkie swiadectwa →