Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 8 Feb 2017 by Administrator

Rekordowy rok w historii sanktuarium fatimskiego!
Rekordowy rok w historii sanktuarium fatimskiego!

Sanktuarium w Fatimie zanotowało w roku 2015 rekordową liczbę grup pielgrzymów. Do tej portugalskiej miejscowości, w której na początku XX wieku trójce dzieci objawiła się Maryja, przybyło w formie zorganizowanej ponad 587 tys. wiernych z całego świata w blisko 4,4 tys. grupach. Pielgrzymów indywidualnych było zaś ponad 6 milionów.

 

Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzecznik prasowa Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, 1591 pielgrzymek przybyło z samej Portugalii, zaś pozostałe z 90 państw świata. Łącznie w portugalskich grupach było 461 tys. wiernych, z czego najliczniej reprezentowana była archidiecezja w Lizbonie – 34,3 tys.

 

Osoby, które w 2015 roku przybyły do Fatimy w grupie stanowią niewielki odsetek wśród wszystkich pielgrzymów goszczących w tym sanktuarium maryjnym. W ciągu całego 2015 r. dotarło tam bowiem aż 6,1 mln indywidualnych osób z całego świata.


W lutym 2016 roku władze sanktuarium w Fatimie poinformowały, że w roku 2015 do tej portugalskiej miejscowości pielgrzymowało w grupach ponad 13 tys. osób z Polski. Nasi rodacy byli trzecią po Hiszpanach i Włochach zagraniczną nacją, która odwiedziła Fatimę. Liczba ta oznacza wzrost o około 3 tys. osób w porównaniu do 2014 r.


Rekordowym pod względem obecności Polaków w Fatimie był rok 2010. Do tego sanktuarium maryjnego dotarło wówczas ponad 35 tys. pielgrzymów z Polski. Jednym z powodów tak dużej frekwencji była wizyta papieża Benedykta XVI w tej portugalskiej miejscowości.

 

Od maja do października 1917 roku Matka Boża objawiała się w Fatimie trójce młodych Portugalczyków. Dwójka z nich zmarła niedługo po tych pięknych dniach i została już włączona przez Kościół w poczet błogosławionych. Długo żyła Łucja dos Santos, która wstąpiła do zakonu karmelitanek bosych. Zmarła w 2005 roku, a jej proces beatyfikacyjny trwa.

 

 

KAI

MWł

za; PCh24.pl

 

 

*            *           *

 

Piękno objawień i orędzia przekazanego ludziom przez Maryję ilustruje niezwykły album, z którym można zapoznać się TUTAJ. Dzięki niemu każdy z nas może wyruszyć w duchową podróż do świętego miejsca objawień w Fatimie.