Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 13 May 2017 by Administrator

Papież podczas modlitwy różańcowej w Fatimie: Jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy być maryjni
Papież podczas modlitwy różańcowej w Fatimie: Jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy być maryjni

Podczas wieczornego czuwania na placu przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, papież Franciszek odmówił wraz z wiernymi modlitwę różańcową. „Z Chrystusem i Maryją trwamy w Bogu.

 

Istotnie, „jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy być maryjni, czyli musimy uznać zasadniczą, istotną i opatrznościową relację łączącą Matkę Bożą z Jezusem, która otwiera nam drogę prowadzącą nas do Niego” – mówił Ojciec Święty Franciszek przywołując fragment kazania papieża Pawła VI z 1970 roku.

 

Wieczorne spotkanie modlitewne z wiernymi rozpoczęło się od wjazdu Ojca Świętego przed Kaplicę Objawień, gdzie przez długą chwilę papież modlił się w milczeniu, stojąc przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Towarzyszył temu śpiew chóru, który wykonał po łacinie pieśń na rozpoczęcie. Następnie pobłogosławił on świece, które - zapalone - trzymali w rękach zebrani wierni. Następnie papież Franciszek zwrócił się do wszystkich zebranych na placu przed sanktuarium i przypomniał rolę i miejsce Maryi w Kościele. Podkreślił również znaczenie miłosierdzia Bożego, które - jak zaznaczył - jest większe od grzechu i kary za niego.

Podczas modlitwy różańcowej odmawiano i rozważano tajemnice radosne. Ojcze nasz i Zdrowaś Mario odmawiano łącznie w 10 językach, kolejno po portugalsku, arabsku, hiszpańsku, ukraińsku, włosku, koreańsku, angielsku, francusku, niemiecku i polsku. Wprowadzeniem do każdej tajemnicy było odczytanie przez portugalskiego kapłana fragmentu Ewangelii, odnoszącego się do tytułu poszczególnych tajemnic, a na zakończenie chór śpiewał stosowny hymn. Na ogromnym placu przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej, razem z papieżem modliło się kilkaset tysięcy pielgrzymów z całego świata.

 

Po zakończeniu modlitwy różańcowej, Ojciec Święty opuścił główny plac, na którym tuż po jego odjeździe, rozpoczęła się procesja ze świecami z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na jej czele szli kardynałowie i biskupi towarzyszący papieżowi w tej wizycie.

 

 


Świadectwa apostołów Fatimy

10 Aug 2018 by Administrator

Mój syn mając 9 lat został potrącony przez samochód, miał zero szans na przeżycie tego wypadku. Gorliwie modliłam się o zdrowie dla niego do...

4 Jul 2018 by Administrator

Często modlę się o wstawiennictwo św. Rity w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo chętnie podzielę się świadectwem cudownego wysłuchania mojej prośby...

22 Jun 2018 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!   Za Waszym pośrednictwem chcę podzielić się swoim świadectwem. 2,5 roku temu moja córka była...

Zobacz wszystkie swiadectwa →