Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 1 Mar 2019 by Administrator

Miliony pielgrzymów w fatimskim sanktuarium
Miliony pielgrzymów w fatimskim sanktuarium

Ponad 7 milionów wiernych odwiedziło w 2018 roku Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Według wyliczeń opiekunów sanktuarium, w ubiegłym roku pielgrzymi najchętniej odwiedzali Kaplicę Objawień. Wśród najbardziej popularnych miejsc znalazły się też główny plac modlitewny i Bazylika Trójcy Przenajświętszej.

Jak wynika z informacji udzielonych przez kardynała Antonio Marto, ordynariusza diecezji Leiria-Fatima, w ubiegłym roku Fatimę odwiedziło ponad 7 milionów pielgrzymów, a zdecydowana większość wiernych to Portugalczycy. Rekordowy był rok 2017, gdy odwiedzających było o 2 miliony więcej. Warto pamiętać, że wówczas obchodziliśmy jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej.

Głównym celem pielgrzymów była Kaplica Objawień, do której dotarło ponad 2,9 milionów wiernych. Na główny plac modlitewny przybyło 2,4 mln osób, a do Bazyliki Trójcy Przenajświętszej 1,1 mln pielgrzymów.

Więcej pielgrzymów z Azji

Ważną wiadomością jest rosnąca liczba pielgrzymów z Azji, którzy coraz chętniej nawiedzają kraj trojga pastuszków. W ubiegłym roku przybyło do Fatimy prawie 500 zorganizowanych grup. Wśród nich najbardziej licznie przybywali obywatele Korei Południowej, Filipin, Indii, Chin i Indonezji.