Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 8 Feb 2017 by Administrator

Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce!
Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce!

Wielki obrońca rodziny i Tradycji, kardynał Raymond Leo Burke, odwiedzi Polskę! Spotka się z wiernymi w Krakowie i Poznaniu. 

Kardynał promować będzie swoją nową książkę, zatytułowaną Boża Miłość stała się Ciałem.

Już 6 lutego (sobota) kard. Burke odwiedzi Poznań. O godzinie 18:30 w auli Arcybiskupiego Seminarium Duchownego przy ul. Wieżowej 2/4 (sala A1) odbędzie się otwarte spotkanie z duchownym. Wcześniej – o godzinie 16:30 – kardynał odprawi Mszę Świętą w Katedrze Poznańskiej.

Dwa dni później, 8 lutego, kard. Raymond Leo Burke gościć będzie w Krakowie. O godzinie 16:30 w Sali im. Bł. Jakuba Strzemię przy klasztorze oo. Franciszkanów (Plac Wszystkich Świętych 5) hierarcha spotka się z wiernymi, a później – o godzinie 19:00 – w Kościele pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej 52A będzie przewodniczyć Mszy Świętej pontyfikalnej w klasycznym rycie rzymskim.

Kardynał Raymond Leo Burke urodził się w 1948 roku w Richland Center. Od 1994 roku sprawował funkcję biskupa La Crosse, a w 2003 został arcybiskupem St. Louis. W 2008 roku papież Benedykt XVI mianował go prefektem Trybunału Sygnatury Apostolskiej, a dwa lata później uczynił kardynałem. Decyzją papieża Franciszka w 2014 roku został odwołany z Trybunału, obejmując funkcję patrona Suwerennego Zakonu Maltańskiego (joannitów).