Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 13 May 2019 by Administrator

Niezwykła figura
Niezwykła figura

Figura Międzynarodowej Pielgrzymującej Dziewicy Fatimskiej od lat zachwyca wiernych z całego świata. Posąg przyciąga nie tylko ze względu na swoje piękno, ale także posiada wyjątkową historię, która jest żywym dowodem na istnienie Matki Bożej.

Wszystko zaczęło się w 1947 roku, gdy biskup z dzisiejszej diecezji Leiria-Fatima postanowił rozsławić na cały świat niezwykłe objawienia z Fatimy. Opracował więc specjalny plan podróży figury Matki Bożej Fatimskiej, tak aby Jej Orędzie dotarło do wiernych z różnych zakątków świata.

Niezwykle cenna okazała się pomoc Amerykanina Johna Hafferta, będącego jednym z założycieli Błękitnej Armii Matki Bożej Fatimskiej (dziś Światowy Apostolat Fatimski), który pomógł zebrać na ten tą akcję niezbędne fundusze.

Pod czujnym okiem Siostry Łucji

Na prośbę biskupa, Jose Thedima, jeden z najlepszych portugalskich rzeźbiarzy, wyrzeźbił dwie drewniane figury przedstawiające Matkę Bożą Fatimską. W całym przedsięwzięciu dużą rolę odegrała Siostra Łucja, która dbała o to, aby posągi jak najwierniej oddawały wizerunek Matki Bożej z Fatimy.

Ostatecznie powstały cztery figury. Postanowiono wówczas, że jedna z nich na stałe będzie podróżowała po wschodniej Europie, druga po zachodniej, trzecia zostanie w Fatimie, natomiast czwarta będzie wysłana do Rzymu.

Ta, która pielgrzymowała po zachodzie, dziś znana jest jako Międzynarodowa Pielgrzymująca Dziewica. Warto zaznaczyć, że gdy 8 grudnia 1947 roku figura przybyła do Stanów Zjednoczonych witało ją ponad 200 000 osób!

Prawdziwe łzy

Figura Matki Bożej Fatimskiej podróżuje po świecie już od kilkudziesięciu lat, a liczba łask, które uzyskali wierni w różnych zakątkach globu jest niezliczona. Niektórzy z nich byli też świadkami niezwykłego cudu. W 1972 roku w Nowym Orleanie figura zapłakała 15 razy, co nie umknęło uwadze mediów z całego świata. Wówczas zdecydowano się na badanie próbki cieczy płynącej z oczu Matki Bożej. Badanie wykazało, że ma ona skład chemiczny ludzkich łez.

Zdaniem siostry Łucji to właśnie ten posąg najdokładniej przedstawia prawdziwy wizerunek Matki Bożej Fatimskiej. Dodała jednak, że i tak daleko mu do rzeczywistości, ponieważ nie da się zbliżyć do piękna samej Maryi.

Obecnie figura jest własnością Komitetu Pielgrzymiej Dziewicy z siedzibą w Munster w Stanach Zjednoczonych, skąd wyjeżdża do różnych diecezji na całym świecie.

Fatima.pl


Galeria