Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 22 Nov 2019 by Paweł Momro

Coraz bliżej sukcesu - trwa zbiórka na budowę kaplic w Sudanie Południowym
Coraz bliżej sukcesu - trwa zbiórka na budowę kaplic w Sudanie Południowym

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi kontynuuje zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym. Ze względu na rosnące koszty materiałów i transportu, inwestycja pochłonie ostatecznie aż 200 tysięcy złotych, czyli zdecydowanie więcej niż pierwotnie zakładano. Zachęcamy do okazania pomocy sudańskim katolikom. Zbiórka trwa tylko do 7 grudnia.

Dzięki hojnemu wsparciu ze strony Darczyńców w kilka tygodni zebrano ponad 115 tysięcy złotych. Taka kwota miała pokryć całkowity koszt budowy i wyposażenia kaplic, które pozwoliłyby prowadzić pracę duszpasterską i misyjną, dając mieszkańcom prowincji Yirol namiastkę duchowości chrześcijańskiej i stały dostęp do Eucharystii. Niestety zebrana suma pieniędzy okazała się jednak zbyt mała.

- Jak przyjechałem, jeszcze myśląc nad tym, ile może kosztować taka kaplica, nie zdawałem sobie sprawy, że ceny tak szybko wzrosną. Jak otrzymałem obecnie wycenę, doszło do tego, że jedna z kaplic kosztuje nawet 25 000 dolarów. Czyli potrzebujemy dodatkowe 85 000 złotych, aby dotrzeć do sumy 200 000 - wyznaje kombonianin o. Krzysztof Zębik.

Czas na zebranie tej sumy jest bardzo ograniczony, ale dotychczasowe wysyłki pozwoliły zebrać już ponad 130 tys. zł. Kwota ta na stronie dlasudanu.pl, gdzie w prosty sposób można przekazać datek, ciągle rośnie.

Z zainteresowaniem mediów

O akcji cały czas informują polskie media. Wielokrotnie wspominano o niej na portalu PCh24.pl, pisała też o niej Katolicka Agencja Informacyjna, cytując wezwanie do udziału w zbiórce ks. prof. Waldemara Cisło - dyrektora Sekcji Polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Ponadto na stronie dlasudanu.pl możemy przeczytać słowa o. Krzysztofa Zębika.

- Jestem przekonany, że z Waszą pomocą i wsparciem Stowarzyszenia już wiosną przyszłego roku nasi parafianie będą mogli modlić się i uczestniczyć we Mszy Świętej w nowo powstałych kaplicach. Tam też będziemy kształcić i wychowywać nowe pokolenie mieszkańców Sudanu Południowego w duchu chrześcijańskim, by później mogli prowadzić dzieło ewangelizacji wśród swych afrykańskich.

Dla każdego wspierającego projekt - bez względu na kwotę udzielonej darowizny - przygotowano upominki. Są nimi: broszura w wersji cyfrowej lub drukowanej oraz drewniany krzyżyk na rzemyku, na którym widnieją symbole Męki Pańskiej. Ponadto, w niedzielę 8 grudnia 2019 r. w sudańskim Yirol zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich ofiarodawców. 

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony DlaSudanu.pl (wystarczy kliknąć tutaj) i dołączenia do akcji poprzez dobrowolne wsparcie wedle Państwa uznania i możliwości.  

Fatima.pl


Galeria