Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 9 Apr 2020 by Administrator

Uroczystości w Fatimie bez udziału wiernych. Powodem koronawirus
Uroczystości w Fatimie bez udziału wiernych. Powodem koronawirus

13 maja w Fatimie będą miały miejsce uroczystości związane z 103. rocznicą początku objawień Matki Bożej w kraju trojga pastuszków. Niestety już teraz wiadomo, że ze względu na pandemię koronawirusa odbędą się one bez udziału wiernych.

O zamknięciu tego ważnego miejsca dla pielgrzymów poinformował kard. António Marto, biskup diecezji Leiria-Fatima. Duchowny zwrócił uwagę, że taka decyzja była konieczna ze względu na nasilającą się w ostatnich tygodniach pandemię, którą coraz mocniej odczuwają zarówno mieszkańcy Portugalii, jak i sąsiadującej z nią Hiszpanii.

Chociaż sanktuarium w Fatimie zostało zamknięte dla pielgrzymów już w marcu, nie oznacza to jednak, że przynajmniej pośrednio nie będzie można uczestniczyć w uroczystościach. Kardynał António Marto zapowiedział, że wydarzenia związane z 103. rocznicą początku objawień Fatimskiej Pani będą transmitowane na cały świat w internecie.

Ponadto z powodu pandemii koronawirusa Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uruchomiło codzienne transmisje Mszy Świętej oraz nabożeństw różańcowych, które można oglądać za pośrednictwem strony internetowej sanktuarium.

Fatima.pl


Galeria