Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 13 May 2020 by Bogdan Setlak

Fatima i koronawirus. Czas pokuty i nawrócenia!
Fatima i koronawirus. Czas pokuty i nawrócenia!

Sławomir Olejniczak był gościem Łukasza Karpiela w programie "Prawy Prosty". Prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozmawiał na temat Orędzia Fatimskiego i pandemii koronawirusa.

Prezes Sławomir Olejniczak zwrócił w wywiadzie uwagę na to, że zlaicyzowana Europa nie traktuje aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się epidemii w kontekście boskiej kary. Mieszkańcy Starego Kontynentu sądzą, że Bóg jest miłosierny i nie może karać grzeszących. - Kara - jak zauważa prezes Olejniczak - jest z jednej strony przejawem sprawiedliwości, ale z drugiej miłosierdzia. Ona napomina grzesznika i zachęca do nawrócenia - zaznacza prezes Stowarzyszenia.

Dodał on, że mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu od czasów Konstantyna Wielkiego. Nawet komunistom nie udało się zamknąć kościołów, a teraz zrobili to duszpasterze! Sławomir Olejniczak zwraca uwagę, że w Polsce nie jest jeszcze tak źle, ale w innych krajach, kościoły mogą być zdecydowanie dłużej zamknięte! Przypomniał także słowa Piotra Skargi, patrona Stowarzyszenia, że musimy się nawracać, aby nie spotkało nas coś gorszego.

Tematem rozmowy było także Orędzie Fatimskie i jego realizacja w Kościele. Prezes Olejniczak zwracał uwagę, że mało kto wśród wiernych wie o nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi, a Rosja jeszcze się nie nawróciła. 

Całość można obejrzeć TUTAJ!


Galeria