Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 29 Sep 2020 by Paweł Momro

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z inicjatywą zawierzenia polskich domów Matce Bożej
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z inicjatywą zawierzenia polskich domów Matce Bożej

Oto akcja, która choć dopiero wystartowała, już przeszła do historii. Ogromną popularność w Polsce zyskuje inicjatywa zawierzenia mieszkania lub domu opiece Matki Bożej. Jej twórcy nieprzypadkowo sięgnęli po wizerunek, który świetnie znają wszyscy czciciele Fatimskiej Pani.

Zawierzyć, oddać w opiekę, poprosić o wstawiennictwo – dla każdego katolika to wartość sama w sobie, gdyż o łaski Boże trzeba prosić, niekiedy nawet całymi latami. Wstawiennictwo Matki Bożej, z uwagi na Jej powszechny kult w Kościele i na liczne objawienia wskazujące jednoznacznie, iż nie są Jej obojętne losy świata, jest szczególnie cennym darem. Darem, z którego teraz może skorzystać każdy katolik m.in. poprzez udział w nowej inicjatywie krakowskiego Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy skorzystać z tego linka do strony OpiekaMaryi.pl.

Tradycja oznaczania domów sięga czasów starożytnych. Możemy o tym przeczytać w Starym Testamencie. Pan Bóg polecił, by naród wybrany podczas niewoli egipskiej oznaczył drzwi swoich domostw i dzięki temu uniknęli oni plagi, która spadła na Egipt (Wj 12,13).

Każdego roku czynimy także coś innego - używając poświęconej kredy, oznaczamy drzwi naszych domostw symbolem C+M+B (lub K+M+B), publicznie deklarując tym samym naszą wiarę. Dlaczego więc nie mielibyśmy umieścić w naszych domach tabliczki informującej, że z dumą oddaliśmy je w opiekę Matce Chrystusa?

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi,
 przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
(Mt 10,32).

Organizatorzy akcji – Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – już od pierwszych dni września odnotowują ogromne zainteresowanie tą inicjatywą. Jak dotąd, tabliczka z Aktem poświęcenia domu Matce Bożej trafiła do ponad 277 tysięcy osób.

Na dołączających do akcji i zamawiających pakiet z tabliczką czeka także miła niespodzianka. Wystarczy odesłać do nadawcy – Stowarzyszenia Ks. Skargi – potwierdzenie odmówienia Aktu, aby trafić z własnym imieniem i nazwiskiem do pamiątkowej, ozdobnej księgi, która zostanie złożona w Sanktuarium Matki Bożej w portugalskiej Fatimie.

 

Fatima.pl


Galeria