Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 25 Mar 2021 by Paweł Momro

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi podsumowało akcję Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Jej efekty widać w Nursji
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi podsumowało akcję <i>Święty Benedykcie – broń mnie ode złego!</i> Jej efekty widać w Nursji

Polscy katolicy mogli szerzej poznać kult świętego Benedykta oraz historię założonego przez niego zakonu dzięki unikalnej w swej istocie kampanii. Jednym z jej efektów jest dokończona w 2020 roku odbudowa kościoła i dzwonnicy we włoskiej Nursji – miejscu narodzin i dorastania świętego patrona Europy.

Niemal pół miliona wiernych udało się włączyć do akcji zatytułowanej Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Właśnie do 485 tys. domów trafił specjalny pakiet, zawierający Medalik św. Benedykta, wybity wedle oryginalnego wzoru, a także kieszonkowych rozmiarów kartę z treścią modlitwy-egzorcyzmu przez wstawiennictwo świętego. Promocję tych materiałów w latach 2019-2020 prowadzono także przez internet, za pomocą specjalnie przygotowanej strony.

Wraz ze wspomnianym pakietem, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi skierowało do jego odbiorców prośbę o uczestnictwo w dziele wsparcia finansowego odbudowy kościoła w Nursji. Prace budowlane stały się dla tamtejszych ojców benedyktynów pilną koniecznością po trzęsieniu ziemi z 2016 roku. W jego wyniku powstały gigantycznych rozmiarów zniszczenia w X-wiecznej bazylice. Jedyną nadzieją dla benedyktynów i wiernych przybywających do Nursji pozostał klasztorny kościół na obrzeżach miasta, który jednak również wymagał poważnych prac budowlanych i remontowych.

Za sprawą kampanii Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i hojności naszych Przyjaciół, udało się wmurować polską cegłę w odbudowę i renowację tej pięknej świątyni położonej na obrzeżach Nursji. Pierwsza dobra wiadomość dotyczyła reaktywowanej dzwonnicy, w której już w połowie 2020 roku na nowo zabrzmiał dzwon. Z kolei w końcówce roku benedyktyni poinformowali o zakończeniu prac wewnętrznych oraz przy fasadzie kościoła. Opublikowali również galerię zdjęć ilustrujących nowy wygląd klasztornych zabudowań.

Słów uznania pod adresem Darczyńców z Polski nie szczędził przeor benedyktyńskiej wspólnoty z Nursji, o. Benedykt Nivakoff. Wyrazem wdzięczności posługujących tam mnichów były też trzy Msze Święte, które odprawiono w mieście św. Benedykta w intencji Dobrodziejów z Polski.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu oraz obszernej galerii zdjęć wykonanych po zakończeniu prac budowlanych i renowacyjnych w Nursji. Wystarczy kliknąć tutaj, aby otworzyć podstronę z filmem i zdjęciami zamieszczoną w oficjalnym serwisie internetowym Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

 

SKCh


Galeria