Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 8 Feb 2017 by Administrator

Maj 2016: rekordowa liczba świec zapłonie w Fatimie!
Maj 2016: rekordowa liczba świec zapłonie w Fatimie!

Instytut Ks. Piotra Skargi przekazał do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Świece powstały z przetopienia małych świeczek, odsyłanych przez osoby zapalające wirtualne świece na stronie modlitwa.fatima.pl oraz uczestniczące w akcji drogą pocztową. Wraz ze świecami do Fatimy trafiło 5040 kart z intencjami modlitewnymi. 

 

To jednak nie wszystkie dary, które zostały złożone u stóp Fatimskiej Pani. Aż 1057 osób zdecydowało się ofiarować Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi – ich deklaracje również zostały wysłane do portugalskiego sanktuarium. Ponadto do Fatimy przekazanych zostało 178 szt. próśb i podziękowań osób, które zamówiły album Fatima – orędzie tragedii czy nadziei? oraz 10 potwierdzeń odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Akcja "Twoje światło w Fatimie" realizowana jest od siedmiu lat, w tym na polu internetowym od lat pięciu, gromadząc coraz liczniejsze grono osób modlących się i wspierających modlitwą innych. Tylko w ostatnim półroczu zapalono tą drogą ponad 7000 świec, w tym ponad 2000 trzydziestodniowych i wieczystych. Właśnie te świece każdorazowo obfitują w niemałą liczbę wysokich świec wotywnych. Towarzyszą im intencje, które korespondenci i darczyńcy Instytutu Ks. Piotra Skargi powierzają wstawiennictwu Maryi. We wszystkich tych intencjach w maju i październiku odprawiana jest w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta. 

 

Przypominamy także, iż w maju 2016 r., tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, w ramach pielgrzymki wyruszy do Portugalii grupa kilkudziesięciu Apostołów Fatimy, wylosowanych w ramach cyklicznych działań Apostolatu. Będą oni mieli unikalną szansę poznania miejsc objawień Matki Bożej i Anioła Portugalii. Poznają także domy rodzinne pastuszków fatimskich oraz najważniejsze zabytki i miejsca kultu katolickiego w Portugalii.