Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 1 Mar 2017 by Administrator

W Fatimie trudno o wolne miejsca noclegowe w dniach stulecia objawień Matki Bożej
W Fatimie trudno o wolne miejsca noclegowe w dniach stulecia objawień Matki Bożej

W Fatimie i okolicznych miejscowościach brak jest noclegów na 12 i 13 maja, czyli na dni, w czasie których odprawiane będą kulminacyjne uroczystości obchodów stulecia objawień Maryi trojgu portugalskim pastuszkom. Z informacji ekspertów krajowego sektora turystycznego wynika, że większość pielgrzymów, którzy aktualnie próbują zarezerwować nocleg musi poszukiwać wolnych pokojów w miastach oddalonych od sanktuarium o 130 kilometrów, takich jak Lizbona czy Aveiro.

 

 

W Leirii, Nazare, Batalhii czy Coimbrze jest już coraz mniej wolnych pokojów, stąd osoby, które chcą przybyć do Fatimy mają większe szanse znaleźć coś tańszego w dużych miastach, takich jak Lizbona – powiedział Pedro Machado, szef Organizacji Turystycznej Środkowej Portugalii.

Eksperci wskazują, że wolne miejsca w hotelach oraz pensjonatach w Fatimie na dni 12 i 13 maja są rarytasem i pojawiają się tylko ze względu na rezygnujących z podróży do Portugalii pielgrzymów, co nie zdarza się zbyt często.

 

Ceny niewielu wolnych pokojów przekraczają 2 tysiące euro za dobę, zaś w przypadku domów do wynajęcia – 4,2 tysiąca euro. – Już od ponad roku większość pokojów dla turystów była zarezerwowana na dni przyjazdu papieża – przestrzega portugalski ekonomista Miguel Monteiro.

Władze sanktuarium i lokalni samorządowcy twierdzą, że jubileuszowy rok stulecia objawień może być rekordowym pod względem liczby pielgrzymów, którzy odwiedzą Fatimę. Spodziewanych jest tam łącznie 8 milionów osób.

 

Źródło: KAI

RoM