Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on Mar 1, 2017 by Administrator

W Fatimie trudno o wolne miejsca noclegowe w dniach stulecia objawień Matki Bożej
W Fatimie trudno o wolne miejsca noclegowe w dniach stulecia objawień Matki Bożej

W Fatimie i okolicznych miejscowościach brak jest noclegów na 12 i 13 maja, czyli na dni, w czasie których odprawiane będą kulminacyjne uroczystości obchodów stulecia objawień Maryi trojgu portugalskim pastuszkom. Z informacji ekspertów krajowego sektora turystycznego wynika, że większość pielgrzymów, którzy aktualnie próbują zarezerwować nocleg musi poszukiwać wolnych pokojów w miastach oddalonych od sanktuarium o 130 kilometrów, takich jak Lizbona czy Aveiro.

 

 

W Leirii, Nazare, Batalhii czy Coimbrze jest już coraz mniej wolnych pokojów, stąd osoby, które chcą przybyć do Fatimy mają większe szanse znaleźć coś tańszego w dużych miastach, takich jak Lizbona – powiedział Pedro Machado, szef Organizacji Turystycznej Środkowej Portugalii.

Eksperci wskazują, że wolne miejsca w hotelach oraz pensjonatach w Fatimie na dni 12 i 13 maja są rarytasem i pojawiają się tylko ze względu na rezygnujących z podróży do Portugalii pielgrzymów, co nie zdarza się zbyt często.

 

Ceny niewielu wolnych pokojów przekraczają 2 tysiące euro za dobę, zaś w przypadku domów do wynajęcia – 4,2 tysiąca euro. – Już od ponad roku większość pokojów dla turystów była zarezerwowana na dni przyjazdu papieża – przestrzega portugalski ekonomista Miguel Monteiro.

Władze sanktuarium i lokalni samorządowcy twierdzą, że jubileuszowy rok stulecia objawień może być rekordowym pod względem liczby pielgrzymów, którzy odwiedzą Fatimę. Spodziewanych jest tam łącznie 8 milionów osób.

 

Źródło: KAI

RoM

 


Świadectwa apostołów Fatimy

Jan 15, 2017 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus chciałem się podzielić moją historią całe życie byłem wierzący i praktykujący chodziłem do kościoła w niedziele i...

Nov 24, 2016 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jestem osobą niedosłyszącą z dużym ubytkiem słuchu, wieć przepraszam tu za moje błędy w piśmie. Wszystkie przysłane...

Dec 13, 2015 by Administrator

CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, JAK BYŁO NA POCZĄTKU TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW AMEN +

Zobacz wszystkie swiadectwa →