Orędzie Fatimskie
nadzieją dla Polski

Posted on 17 Oct 2017 by Administrator

Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” doceniony na festiwalu „Niepokalana 2017”
Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” doceniony na festiwalu „Niepokalana 2017”

Wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” został dostrzeżony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017. Film został nagrodzony za walory patriotyczno-edukacyjne. W kategorii „dokument”, obraz zajął trzecie miejsce.

 

Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” ukazuje nie tylko historię Objawień Fatimskich, ale też szeroko opisuje ich wpływ na dalsze losy świata. Jest to dokument, który korzystając z wiedzy wybitnych znawców Orędzia z Fatimy sięga poza ogólnie dostępną wiedzę i ukazuje widzom – jak żaden dotąd dokument – pełny obraz wydarzeń sprzed wieku, wraz z analizą wydarzeń, które nastąpiły w kolejnych latach.

 

Dokument w reżyserii Jarosława Mańki, a wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, utrwalił również niezwykłe świadectwa m. in. krewnych dzieci fatimskich oraz świadków cudów, które działy się za sprawą Matki Bożej. Film stawia trudne pytania i poszukuje na nie odpowiedzi. Bo czy możemy mówić, że wola Maryi została wypełniona? Czy Rosja, jak prosiła Fatimska Pani, została Jej poświęcona?

 

Jak mówił w rozmowie z PCh24.pl reżyser Jarosław Mańka, intencją filmu „Fatima – Orędzie wciąż aktualne” jest „rozpropagowanie Orędzia Fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i… zawierzenie Rosji Jej sercu przez papieża”.

 

Odbierając festiwalową statuetkę reżyser przyznał, że tematyka orędzia fatimskiego poruszyła go w dużej mierze ze względu na wpływ, jaki orędzie Matki Bożej wywarł na dzieje świata w ciągu ostatniego stulecia. Twórca podkreślił też, że starał się zaakcentować w filmie wątki polskie, takie jak Cud nad Wisłą w roku 1920. Podziękował za zaufanie producentowi filmu – Instytutowi Księdza Piotra Skargi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego powstania.

 

Jarosław Mańka powiedział PCh24.pl, że tworząc „Fatimę…” starał się, by film był równocześnie zrozumiały i atrakcyjny w odbiorze. Przyjęcie obrazu przez widzów na pokazach, w których reżyser miał okazję uczestniczyć, zaskoczyło go i nawet przerosło oczekiwania twórcy.

 

Warto zaznaczyć, że na Festiwal „KSF Niepokalana 2017” nadesłanych zostało 240 prac: filmów, programów multimedialnych oraz programów radiowych z łącznie 22 krajów: Australii, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Indonezji, Litwy, Białorusi, Czeskiej Republiki, Dominikany, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Kanady, Korei Płd., Rosji, Ukrainy, USA, Singapuru, Zimbabwe i Polski.

 

Konkurując w tak doborowym towarzystwie, cieszy fakt, że film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne” jury postanowiło docenić za wyjątkowe walory patriotyczno-edukacyjne i przyznać mu w tej dziedzinie nagrodę specjalną. Na tym nie koniec wyróżnień, ponieważ film otrzymał też trzecią nagrodę w kategorii „dokument”. 

 

Nagrodę za III miejsce w kategorii dokumentów Arkadiusz Stelmach z zarządu Instytutu imienia Księdza Skargi odebrał z rąk księdza Pawła Rytel-Andrianika, rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. W imieniu producenta obrazu podziękował jury za dostrzeżenie filmu powstałego z okazji stulecia objawień z 1917 roku.

 

 – Chciałbym podziękować Niepokalanej, Matce Bożej Fatimskiej za to, że ten film w ogóle mógł zostać zrealizowany. Mam nadzieję, że będzie poruszał serca, przemieniał je, będzie nawracał nas wszystkich. Bóg zapłać wielu dobrym, kochanym polskim katolikom, dzięki których ofiarności i modlitwie powstał – mówił Arkadiusz Stelmach. Podkreślił on także, iż „Fatima – orędzie wciąż aktualne” to obraz, którego twórcy nie korzystali z żadnych dotacji państwowych. Sponsorami byli darczyńcy Instytutu. 

 

Osobisty Patronat Honorowy nad Festiwalem objął JE Abp Henryk Hoser, Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, a zaproszenie do Komitetu Honorowego Festiwalu przyjęli m.in. abp Wojciech Polak Prymas Polski, abp Wacław Depo, ordynariusz Częstochowski i przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. środków przekazu.

 

Informacji o pokazach filmu "Fatima - Orędzie wciąż aktualne" szukaj na PCh24.pl!!!

 

Przeczytaj także relację z gali konkursu:

„Fatima – Orędzie wciąż aktualne” z dwiema nagrodami na międzynarodowym, katolickim festiwalu

 

 

Marcin Austyn, Roman Motoła

 

Zobacz zwiastun filmu:

 

 

 

 

 


Świadectwa apostołów Fatimy

10 Aug 2018 by Administrator

Mój syn mając 9 lat został potrącony przez samochód, miał zero szans na przeżycie tego wypadku. Gorliwie modliłam się o zdrowie dla niego do...

4 Jul 2018 by Administrator

Często modlę się o wstawiennictwo św. Rity w różnych sytuacjach życiowych. Bardzo chętnie podzielę się świadectwem cudownego wysłuchania mojej prośby...

22 Jun 2018 by Administrator

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!   Za Waszym pośrednictwem chcę podzielić się swoim świadectwem. 2,5 roku temu moja córka była...

Zobacz wszystkie swiadectwa →