Wierzymy w ostateczny triumf Niepokalanego Serca Maryi i Kościoła Świętego. Wierzymy też, że na tej drodze do zwycięstwa nad ich nieprzyjaciółmi czeka nas jeszcze wiele pracy. Ale jest to praca, która właśnie dzięki Apostolatowi Fatimy i naszym organizacjom społecznym przynosi efekty w postaci bardzo licznych osobistych nawróceń i poprawy życia polskich rodzin. To najważniejsze kwestie, na które zwrócił uwagę Prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi podczas pierwszego Kongresu Apostołów Fatimy, który w 2017 r. odbył się w Krakowie.
W dniach 5–8 maja odbyła się kolejna pielgrzymka Apostołów Fatimy. Pielgrzymi przez kilka dni odkrywali kraj trojga fatimskich pastuszków i uczestniczyli w pięknych nabożeństwach.
Równo 15 lat temu przy Instytucie Ks. Piotra Skargi powstał Apostolat Fatimy – duchowa rodzina gromadząca się wokół Orędzia Matki Bożej, przekazanego ponad sto lat temu trojgu pastuszkom w portugalskiej Fatimie. Początkowo kilkaset osób oddanych głoszeniu tego Orędzia zaczęło wspierać Instytut regularnymi datkami i modlitwą. Szybko jednak Apostolat zaczął się rozrastać i dziś z dumą możemy powiedzieć: jest nas ponad 60 tysięcy, a w tym gronie niemal tysiąc Apostołów, którzy są z nami od 2003 roku.
Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi ofiarowali Maryi w imieniu niemal 600 Polaków piękny bukiet 1600 lilii, a do archiwum Fatimskiego Sanktuarium trafił zdobny zwój upamiętniający tegoroczną akcję.
Swoimi przeżyciami związanymi z udziałem w Apostolacie Fatimy oraz pielgrzymką do miejsca Objawień Matki Bożej podzielił się z nami Pan Zbigniew Chlebowski ze Świdwina.
Maksymilian Rachubiński z Konina, kochający mąż, tata dwóch dzielnych córek, dziadek zapatrzony w piątkę wnuków. Pełen energii i radości życia, której mogłaby mu pozazdrościć niejedna młoda osoba. Oddany czciciel Matki Bożej od lat związany z Apostolatem Fatimy podzielił się z nami świadectwem swojego życia.
Podczas ostatniej pielgrzymki Apostolatu Fatimy do Portugalii, w październiku 2016 roku, poznałem niezwykłe małżeństwo – Wawrzyńca i Krystynę Nesków, którzy zgodzili się opowiedzieć o swoich podróżniczych spotkaniach z Bogiem.
Na kilka dni przed oficjalnymi uroczystościami zakończenia wielkiego jubileuszu obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich, kolejna grupa Apostołów Fatimy udała się w podróż do portugalskiego sanktuarium. Pielgrzymi pragnęli przedstawić Matce Bożej swoje intencje, dziękować za otrzymane łaski i prosić o opiekę nad najbliższymi.
Czy można lubić „pana od matematyki” albo „pana od fizyki”, uczącego najtrudniejszych i najbardziej nielubianych szkolnych przedmiotów? Oczywiście, że można, ale tylko pod warunkiem, że jest przynajmniej w połowie tak dobrym nauczycielem, jak blisko 80-letni Pan Stanisław Drzewiecki z Tuliszkowa – jeden z naszych wspaniałych Apostołów Fatimy.